Supermono + 400SSP

Warm Up

Druhý závod

Závod třídy Supermono spolu s 400SSP probíhal za krásného slunečného počasí a byl vypsán na 11 kol. Teplota vzduchu už byla 16°C a trať měla už 32°C, nicméně foukal silný vítr.

Do závodu dobře odstartoval Petr Plichta, který jel ze čtvrtého místa. Překvapivě ani jeden závodník z první řady do závodu nenastoupil. Start se vůbec nepodařil Václavu Jaklovi, který start ulil.

Po prvním kole se dostal do vedení Tomáš Heimerle, který si vytvořil náskok jedné vteřiny na Petra Plichtu, který tu včera tento závod vyhrál. Na třetí místo se zařadil Pet Kunz a čtvrtý byl František Volek. Oba dva byli v těsném kontaktu za Petrem Plichtou, takže to bylo mezi touto trojicí napínavé. Na pátém místě jel Ladislav Vojtko, který byl nejlepším ve třídě Supermono. Za ním jel Václav Jakl jako druhý nejlepší z této třídy a třetí pozici udržoval devátý Daniel Zörnweg.

V dalším kole se na čele vytvořily dvě dvojice. O vítězství spolu jeli Petr Plichta a Tomáš Heimerle, které od sebe dělilo jen 0,091 s. O třetí místo spolu jeli Petr Kunz a František Volek, kteří měli mezi sebou rozdíl jen 0,098 s. Na dvojici před sebou ztráceli 3,5 vteřiny. Za nimi jel sám Ladislav Vojtko se ztrátou 1,5 vteřiny. Šestý Václav Jakl si jel také vlastní závod a poté jela skupina bojující o sedmé místo, kde byli Josef Batelka, Richard Havinka, Daniel Zörnweg a David Řezáč. Ta už byla namíchaná Mona i 400SSP.

Bitva o vítězství byla napínavá až do posledního kola. Petr Plichta a Tomáš Heimerle najížděli do posledního kola těsně za sebou. Díky nim byl tento závod hodně napínavý. Z vítězství se nakonec radoval Tomáš Heimerle, který projel cílem v náskoku jen 0,251 s. Na druhém místě skončil Petr Plichta a stupně vítězů třídy 400SSP doplnil František Volek, který na tuto dvojici ztratil 28 vteřin. O dvanáct vteřin za ním projel cílem Petr Kunz. Vítězem závodu třídy Supermono je Ladislav Vojtko, který projel pátý. Za ním skončil Václav Jakl a třetí pohár z této třídy si odváží Daniel Zörnweg.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaSidecarnásledující kapitola »do 600 ccm