125 SP + 250 SP

Warm Up

Druhý závod

Druhý závod v pořadí čekal závodníky třídy 125 SP a 250 SP. Počasí se během polední pauzy trochu zlepšilo, když už není tak pod mrakem, místy svítí sluníčko. Vzduch už má 12°C a trať 15°C. Stále ale fouká docela silný vítr. Závod byl vypsán na 11 kol.

Do závodu dobře odstartoval Marek Zima, který jel ze třetího místa. Dobře odjel také Lukáš Fikker, který měl včera technickou poruchu a musel odstoupit kolo před cílem z boje o vítězství. Do první zatáčky najížděli všichni v jednom balíku a vedle sebe jelo i pět jezdců.

Během prvního kola se do vedení dostal Radek Lamich, ale držel se ho Lukáš Fikker v rozdílu 0,5 s. Na třetím místě byl Marek Zima, na jehož zadním kole byl nalepený Petr Kolář. Lukáš Waltner byl na pátém místě jako nejlepší jezdec třídy 250 SP, ale hned za ním jeli jeho soupeři Jaroslav Křen a Chris Meyer, takže spolu bojovali o vítězství v této třídě.

Po druhém kole se na čele utrhl Radek Lamich, který si vytvořil náskok jedné vteřiny. Nicméně hned v dalším kole udělal nějakou chybu a propadl se o pár pozic dál. Do vedení se dostal Chris Meyer, který měl náskok tří vteřin, takže se do čela závodu dostal jezdec na stroji 250 SP. O druhé místo to byla parádní podívaná, protože tu byla skupinka Jaroslav Křen, Lukáš Walter, Radek Lamich, Lukáš Fikker a Pavel Matuš. Za nimi byla mezera pěti vteřin, kde spolu jeli Radek Josefík a Marek Zima. Do boxů zajel Marek Horna. O kolo později zajel do boxů Vojtěch Staniš.

V polovině závodu byl ve vedení stále Chris Meyer s náskokem už přes 11 vteřin. O druhé místo už jela jen trojice Lukáš Walter, Jaroslav Křen a Radek Lamich, který byl ve vedení třídy 125 SP. Poté už začaly vznikat mezi jezdci mezery. Lukáš Fikker se v dalším kole propadl o pár pozic vzad na 8. místo.

Parádní souboj jsme mohli sledovat o druhé místo, kde spolu jeli Lukáš Walter, Petr Křen a Pavel Matuš.

Během závodu se oteplilo, když vzduch už měl 14°C a trať 26°C.

Vítězem závodu je Chris Meyer. Na druhém místě dojel Jaroslav Křen a třetí Lukáš Walter. To je pořadí ve třídě 250 SP. Ve třídě 125 SP vyhrál Radek Lamich, Lukáš Fikker si po včerejším zklamání vystoupal na druhé místo a třetí místo obsadil Marek Zima.