IRRC Supersport – 1. kvalifikační trénink

Sobotní program závodů v Imatře rozjeli jezdci IRRC ve třídě Supersport, které čekal první kvalifikační trénink. V Imatře panují přívětivé podmínky, když je polojasno. Jezdci si vyzkoušeli trať už včera, která se jim líbila, ale byla hodně špinavá, takže se očekává, že se během dne postupně vyčistí, hlavně v závodní stopě.

Na úvod tréninku se do vedení dostal domácí závodník Pauli Pekkanen, který ve svém třetím kole zajel čas 2:00,613. Za něj se se ztrátou 0,209 s zařadil německý závodník Christian Schmitz, který u nás při letošních 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích oslavil druhé místo. Hned v dalším kole se do čela dostal Francouz Pierre Bian, který se jako první dostal se svou Yamahou pod dvě minuty s časem 1:59,843. To se nakonec ukázalo, že je nejrychlejší čas, protože ho až do konce nikdo nepřekonal, i když se ostatní zlepšovali.

Vypadalo to, že se pořadí na čele dlouho nezmění, ale nakonec v 8. kole zajel Thomas Walther čas 1:59,981 a zařadil se na druhé místo se ztrátou 0,138 s. Pauli Pekkanen, který najel jen pět kol, byl odsunut na třetí místo. Christian Schmitz se už také nezlepšil a skončil čtvrtý. Pětici nejlepších uzavřel Ilja Caljouw, který se sem dostal díky poslednímu kolu. Dobře rozjetý byl v závěru i Laurent Hoffmann, který se zařadil na šesté místo.

Erwan Bannwart skončil sedmý, Wolfgang Schüster si zajel svůj nejlepší čas také v posledním kole a obsadil osmé místo, Kamil Holán v silné konkurenci obsadil deváté místo s časem 2:02,353, který zajel ve svém osmém kole. Kamil byl jedním z nejaktivnějších jezdců, když za dvacetiminutový trénink najezdil deset kol. Jeho ztráta na vítěze je 2,5 vteřiny. Top10 doplnil Jochen Rotter.

Vladimír Šnajdr skončil na 23. místě a slovenský závodník Miroslav „Laki“ Sloboda obsadil zatím 22. místo.

Neoficiální výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »IRRC Superbike – 1. kvalifikační trénink