IRRC Supersport – 1. závod

Jako první v Hořicích dnes byly na programu hned ostré motorky z šampionátu IRRC kategorie Supersport, jejichž jezdci v devět ráno již stáli nastoupeni na startovním roštu a nervozita stoupala každou minutou. Na pole position stál Thomas Walther, druhý byl Matthieu Lagrive, třetí Laurent Hoffman a jako poslední se dokázal do první řady kvalifikovat Pierre Yves Bian.

Těsně před zhasnutím červených světel došlo na startu k poruše na motocyklu Laurenta Hoffmanna, který musel opustit startovní rošt. Na druhý pokus se již podařilo odstartovat. Thomas Walther dokázal udržet první místo a pustil se dolů z kopce do Pearsonových zatáček. Na druhém místě byl Pierre Yves Bian a na třetím Matthieu Lagrive.

Hned vzápětí byl ale závod zastaven červenou vlajkou kvůli pádu Zdeňka Sedláka. K jezdci byla vyžádána lékařská pomoc. Podle zpráv od lékařů je jezdec při vědomí, ale byl transportován na další ošetření.

Závod byl restartován na sedm kol. Skvěle odstartoval Matthieu Lagrive, který se dostal již pod kopcem do vedení, na druhém místě jel Thomas Walther a jako třetí Laurent Hoffmann. Čtvrtý byl Max Gaube a skvěle na pátém místě Michal Vecko. Petr Wiesenberg bojoval jako lev a dostal se na místo šesté. Výborně si vedl v úvodu Karel Brandtner, který dokázal získat sedm pozic a posunul se na čtrnácté místo.

Michal Vecko se ve druhém kole dokázal probojovat před Maxe Gaubeho a jel na čtvrté pozici. Na čele se lehce utrhla vedoucí trojice, ve které byl na prvním místě Matthieu Lagrive, Thomas Walther byl druhý, ale tlačil se na něj tvrdě Laurent Hoffman a vzápětí se mu podařilo dostat na druhé místo.

Michal Vecko opravdu zatopil pod kotlem a zajel zatím nejrychlejší kolo závodu a dotahoval se na vedoucí trojici. V nájezdu do čtvrtého kola se na první místo dostal Laurent Hoffmann a odsunul Matthieu Lagriva na místo druhé.

V pátém kole Michal Vecko přehnal svoji snahu a spadl na desátém úseku trati. Podle informací od traťových komisařů byl ale v pořádku a bez zranění.

Matthieu Lagrive se v předposledním kole dostal opět do vedení. Na druhou příčku se dokázal probojovat Thomas Walther a Laurent Hoffman se propadl na místo třetí, když udělal chybu a nabral ztrátu několika sekund.

Matthieu Lagrive dokázal svoje první místo udržet a první závod IRRC Supersport v Hořicích vyhrál. Na druhém místě dojel Thomas Walther a na bednu se postaví ještě třetí Laurent Hoffmann. Z našich dojel nejlépe Petr Wiesenberg na skvělém šestém místě. Karel Brandtner dojel po výborném výkonu na čtrnáctém místě, František Loučka na šestnáctém a Martin Sedlák sedmnáctý.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Klasik 175 + 250 ccm – závod