Preview

Podnikem v Hengelu bude jako obvykle zahájena sezóna mezinárodního road racing šampionátu IRRC. O víkendu se na trati dlouhé 4 878 metrů s šestnácti zatáčkami odjede hned patnáct závodů, a to například v kategoriích IRRC Superbike, IRRC Supersport, BeNeCup, ONK Sidecar, NK Classics v a dalších.

Závodní okruh, který se jede tradičně po běžných komunikacích, měří 4,878 km a jezdcům nabídne celkem 16 zatáček.

Už teď je jisté, že v letošní sezóně budeme mít minimálně dva nové šampiony. Ze Superbiků odešel mistr světa Sebastien Le Grelle, z kategorie Supersport do nich naopak přechází Joey Den Besten. Vedle Bestena bude jedním z velmi horkých kandidátů na titul Danny Webb, jenž zakončil minulý rok prvním místem ve Frohburgu. Z českých pilotů se v Superbicích představí Aleš Nechvátal, Pavel Tomeček, Kamil Holán a Tomáš Borovka.

Aleš Nechvátal

Aleš Nechvátal

V roce 2017 se v Hengelu vůbec poprvé jely závody dvoutaktních silničních motocyklů. Pro velký úspěch vyrazí o víkendu na trať stroje o objemu 125 ccm, 250 ccm a 500 ccm opět. Velmi atraktivními budou také závody kategorie Sidecar. V ní se střetne hned osm světových šampionů, mezi nimi například sedminásobný mistr Tim Reeves nebo domácí Bennie Streuer.

Víkend na okruhu Varsselring začne v sobotu v 8:30 ráno kvalifikačními tréninky. Odpoledne se budou konat závody NK Classics a Camathias Cup. V neděli se pak uskuteční hned třináct závodů. Jako první se na start postaví jezdci kategorie Supersport a Superbike, den zakončí v 17:10 třída Sidecar.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Harmonogram