Jan Markalous – Twin: 13. místo / 9. místo

Zdravím čtenáře webu silnicnimotorky.cz.

Do Frohburgu jsme jeli s tím, abychom poznali kvalitu belgického šampionátu a pokusit se zajet oba závody v Top10.

První trénink se jel v sobotu už v 8 hodin ráno. Byla zima a nedalo se jet tak rychle a také jsme hledali nastavení převodu. Podařilo se zajet 14. místo, ale s tím jsem nebyl moc spokojený a věřil jsem si na lepší výsledek ve druhé kvalifikaci. Pro druhý trénink můj mechanik Muf přezul na novou zadní pneumatiku a já věděl, že se na ni mohu spolehnout a trochu víc „zatahat.“ Bylo to o poznání lepší. Podařilo se nám nastavit dobrý převod a pohyboval jsem se okolo toho 10. místa.

V nájezdu do posledního kola jsem si řekl, že do toho musím dát všechno, jestli chci mít dobrou výchozí pozici pro následující dva závody, které nás v sobotu i v neděli čekaly. A padlo tam krásné 7. místo na roštu a já i můj tým, který odváděl dobrou práci, byl velmi spokojený!

První závod se jel v sobotu odpoledne a počasí bylo pro závody jak dělané. Velmi jsem se soustředil na start, který se mi také povedl, a z první zatáčky jsem odjížděl na pátém místě. Říkal jsem si, že to je jak ve snu, ale hned v prvním kole jsem v jedné z levých rychlých zatáček dostal smyk zadního kola a trochu jsem ztratil jistotu. Postupně mě začali předjíždět zkušenější jezdci a i s přibývajícím klouzáním zadního kola jsem začal dělat menší chyby! Cílem jsem projel na 13. místě.

Druhý závod se jel v neděli v 11 hodin na osychající trati. Nasadili jsme po konzultaci mokré gumy. Z mého pohledu to bylo dobré rozhodnutí, protože jsem neměl na suchých gumách jistotu jako na mokrých, i když silnice byla z větší části oschlá, tak se mi jelo velmi dobře a po pěkném souboji o osmé až desáté místo jsem urval deváté místo. S výsledkem jsem velmi spokojený a těším se na další podobnou zkušenost.

Na závěr bych chtěl moc poděkovat všem, co mi v letošní sezoně pomohli, určitě kluci z celého ,,PANTHERA“, můj táta, který mi moc pomáhá a radíme se o taktice do závodu. Dále všem přátelům a kamarádům, kteří mi letos pomohli finančně. Moc si jejich pomoci vážím a jsem jim velmi zavázán. :) Dále firmě DK AUTO-MOTO RACING, P4W, WMD SOFTWARE, MOTOFORZA, DAFIT MOTO RACING. Nezapomeňte, nás sledovat na fb stránce ,,panther racing team,“ kde se dozvíte více informací, jak už z této sezony, tak o plánech do té další!

Uvidíme se v sezoně 2018 !!!

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »David Kužela – Twin: 12. místo / závod nedokončil