Šestnáctinásobný vítěz TT si zlomil levou nohu a kotník – stejnou jako v roce 2010 – při nehodě v závodě Senior TT, ale hodlá se vrátit tento rok.

Pro rok 2018 přestoupil od Tyco BMW k Honda Racing a původně se doufalo, že bude dostatečně fit, aby se zúčastnil předsezónního testovacího programu s Hondou, který začíná ve španělském Monteblancu příští týden. Nicméně s vnějším fixátorem, který na noze stále má, tento test vynechá a upře svou pozornost na to být fit pro další testy v dubnu.

Hutchinson v loňském roce řekl, že jeho konečným cílem je být fit pro začátek mezinárodní road racingové sezóny v květnu.

„Nemám žádné specifické cíle, kdy chci být zpátky na motorce,“ řekl. „Když se to stalo naposledy, celou dobu jsem hodně panikařil ohledně časového plánu. Chtěl jsem se vrátit v určitém čase a skončilo to na třech letech.

Tentokrát jsem zavolal svého lékaře a řekl, že časový harmonogram je jet na TT v příštím roce, takže měl víc času, než bylo potřeba, zatímco minule nebyly cíle realistické. Konečným plánem je být připravený na květen, kdy sezóna začíná, ale doufejme, že předtím budeme mít nějaké testování.“

I když nebude jezdit, zúčastní se testu v Monteblancu, který se koná od pondělí do středy, aby podpořil svůj tým, když Lee Johnstona čeká debut na CBR1000RR Fireblade SP2.