Preview

Již podruhé se v Hradci Králové na Polygonu Czechring a přilehlém letišti roztočí závodní motory jednostopých strojů během road racingových závodů pořádaných Czech Real Road Racing klubem v AČR. Jako Mistrovství České republiky se pojedou třídy Supermono, Twin, 125 SP, 125 GP a Moto3, jako Mistrovství Slovenské republiky třídy 125 SP, 125 GP a Moto3. Zbylé třídy jsou vyhlášeny jako Přebor České republiky na přírodních okruzích.

Oproti loňsku je upravený časový harmonogram, kdy se již v pátek pojedou volné tréninky a v sobotu kvalifikace a první závod. Neděle pak bude klasicky závodní.

Časový harmonogram je tak více podobný okruhovým závodům a jezdci budou mít oproti ostatním road racingovým závodům větší příležitost se s tratí seznámit a vypilovat nastavení a závodní stopu.

Závodní okruh je umístěn na hradeckém letišti a polygonu a trať  je technicky náročná. Nabízí 16 zatáček při délce přes 3 km a šířce od 6 do 10 metrů. Pojede se ve směru hodinových ručiček a pole position je umístěno vlevo po směru jízdy.

Volná do 600

Richard Sedlák přijíždí do Hradce jako vedoucí muž této kategorie, když má na druhého Petra Wiesenberga náskok 8 bodů. Na třetím místě je Michal Vecko, ale ten má ztrátu již 26 bodů, protože vynechal několik závodů. Nicméně není rozhodně bez naděje na vítězství a může tak hodně promluvit do boje o celkového vítěze Přeboru ČR. Mezi dalšími startujícími jsou třeba známý Petr Košťál a nebo čím dál rychlejší Luboš Koňák.

Volná nad 600

Nejsilnější kubatura a zlatý hřeb všech závodů. A v Hradci to bude ještě o něco zajímavější, protože na startovní listině jsou dvě velice zajímavá jména. Přihlášení jsou totiž Michal Prášek a Marek Červený, takže se tu schyluje k zajímavé bitvě, která není zase tak často k vidění. Na soupisce jsou i další výborní jezdci. Dorazí Aleš Nechvátal, Tomáš Borovka, Josef Lukšík nebo Leoš Hlaváček.

Klasik 175 a 250

Josef Obtulowicz přijíždí do Hradce na prvním místě s náskokem 26 bodů na druhého Petra Mikla a nikdo tak jeho první místo již nemůže ohrozit. Třetí Miloš Thér a čtvrtý Josef Brill ale mají ještě velkou šanci urvat druhé místo Petra Mikla. Bez šance ale nejsou ani závodníci až do sedmého místa a bude zajímavé sledovat, jak celý přebor 175 ccm letos dopadne.

Ve 250 ccm vzhledem k absenci Vítězslava Hatana a Jiřího Švihnose dostal velkou šanci Lukáš Matoušek na zisk celkového druhého místa, na které mu v tuto chvíli chybí 15 bodů. A bez šance není ani Jan Šofr, který má o bod méně.

Klasik 350, 500, 750

Úplně stejnou šanci má ve 350 ccm Josef Juřík, který by ji jistě také rád zúročil. Zato ve 500 ccm dorazí všichni tři nejlepší závodníci, a i když má aktuálně první Ondřej Mráz náskok na druhého Pavla Nováka 16 bodů, rozhodnuto není stále nic. A i Libor Mařík si přijede do Hradce pohlídat svoje první místo v kubatuře do 750 ccm.

125 SP

Ve třídě 125 SP je tradičně vždy nabito a výjimkou není ani Hradec. Přihlášených je prozatím 25 jezdců, což vzhledem k propustnosti trati, která je do závodu omezena na 20 jezdců, slibuje velkou bitvu už v kvalifikacích. Přijedou Petr Kolář, Marek Zima, Eduard Werner, Ivo Doležal, Michal Vecko i třeba Radek Lamich. Zatím není rozhodnuto nic, vždyť druhý Ivo Doležal ztrácí na vedoucího Marka Zimu pouze 8 bodů. Ve startovním poli uvidíme i dvě ženy – Stanislavu Malinovou a Lucii Festovou.

125 GP a Moto3

I jezdci 125 GP budou zastoupeni celou současnou špičkou kromě Rakušana Christophera Edera, který si již s předstihem zajistil první místo. O druhé místo se dorazí poprat druhý Michal Savinkov i třetí Oldřich Podlipný, který na Savinkova ztrácí 13 bodů. Čtvrtý Jiří Merhaut si ale na druhé místo brousí určitě taky a aby ne, když ztrácí pouze o jeden bod víc.

Twin

Ve třídě Twin je aktuálně přihlášeno 18 závodníků. Petr Najman do Hradce dorazí již jako mistr České republiky, ale o druhé místo se strhne boj mezi Markem Stiborem a Janem Markalousem, mezi kterými je pouze 8 bodový rozestup. Marek Šátek na čtvrtém místě ztrácí na třetího Jana Markalouse dalších sedm a i on se jistě pokusí v celkovém pořadí postoupit na pomyslné pódium. Dorazí například i David Hanzalík a nebo oblíbený David Kužela.

Supermono

V Supermonech je aktuálně na prvním místě ostřílený matador Libor Kamenický, který má náskok 8 bodů na druhého Marka Němečka. O mistru České republiky se tak rozhodne až v Hradci a bude to jistě skvělá podívaná. Do souboje těchto dvou pilotů se pokusí zasáhnout i čtvrtý Karel Kalina a nebo šestý Tomáš Červený.

Vstupné:

  • Pátek: zdarma
  • Sobota: dospělí 100 Kč, děti 40 Kč
  • Neděle: dospělí 150 Kč, děti 60 Kč
  • Sobota + Neděle: dospělí 250 Kč, děti bude oznámeno

Všechny vstupenky jsou zároveň i vstupenkami do depa.

Video jednoho kola trati

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Harmonogram