Město Hořice pro vás spustilo nové stránky Musea Czech Road Racing (www.museumcrr.cz), na kterých se představuje záměr vybudování expozice závodů na přírodních a městských okruzích v budově hořického zámečku. Na tomto webu vás budou seznamovat nejen s průběhem realizace tohoto výjimečného počinu, ale i s historií závodů a závodníků samotných. Budou prvotním zdrojem informací nejen pro motocyklové nadšence a obyvatele města, ale také pro budoucí či stávající donátory a spolupracovníky. Web se bude postupně vylepšovat.

Nosná témata jsou rozdělena do 4 hlavních odkazůHistorie závodů, Museum CRR, Fotogalerie a Zajímavé odkazy, kontakty najdete dole v zápatí stránek.

Historie závodů

Tuto část pro nás zpracoval pan Mgr. Jaroslav Kotrbáček, odborník na historii sportu regionu na slovo vzatý. Dlouhodobě se věnuje tematice motocyklového sportu a je autorem knih Jak se kdysi kolem Pardubic závodilo, Hořických nejen 300 zatáček, Česká Tourist Trophy a dalších.

Je rozdělena do 3 částí: 300 zatáček Gustava Havla, Česká Tourist Trophy a Ostatní závody na přírodních okruzích.

Museum CRR Hořice

Zde najdete vše, co se týká vzniku musea. Jak bude museum vypadat (odkaz Architektonický záměr revitalizace zámku Hořice), jak můžete přispět k realizaci této smělé myšlenky (odkaz Informace pro partnery a sponzory) i to, co se nám již podařilo (odkaz Postup realizace).

Museum už získalo od závodníků první exponáty během závodů České Tourist Trophy. Je tu například rukavice Didiera Gramse, plexištít Laurenta Hoffmanna, kombinéza Pavla Tomečka a Wolfganga Schustera či závodní přilba Petra Košťála.

Fotogalerie

Tento odkaz je velmi náročný na přípravu a pomáhat nám bude opět historik Mgr. Jaroslav Kotrbáček i nadšenci z řad hořického Automotoklubu a široké veřejnosti. Našim cílem je zde shromáždit fotografie ze závodů v Hořicích i na ostatních přírodních tratích, ale místo tu najdou i medailonky nejvýznamnějších jezdců, kteří na hořické trati závodili.

Zajímavé odkazy

Zde jsou uvedeny odkazy, které Vás můžou zajímat – na hru 300 racing, který je simulátorem hořické trati, na naše partnery a spolupracovníky.

www.museumcrr.cz