125SP – závod

V Těrlicku dnes panuje skvělé počasí a polojasná obloha by podle předpovědi měla zůstat bez dešťových mraků. Celý závodní den otevřely nejslabší malorážky kategorie 125SP.

Skvěle odstartoval Marek Zima, který se ze třetího místa posunul do čela a přivedl celé závodní pole malorážek do druhého kola Těrlického okruhu. Na druhém místě jel Ivo Doležal a třetí byl David Řezáč. Poleman Marcel Hruboš s Lukášem Fikkerem se ale naproti tomu propadli dozadu až na šesté a osmé místo.

Marek Zima se na prvním místě dokázal utrhnout a na druhého Iva Doležala dokázal najet náskok téměř dvou vteřin. Ten se ale nevzdával a v dalším kole jeho náskok stáhnul a spolu s Lukášem Fikkerem, který se propracoval zpátky na třetí místo, a Eduardem Wernerem vytvořili na čele čtyřčlennou skupinku, která bojovala o vítězství. Za nimi jel s odstupem 0,784 sekundy David Řezáč, dále jel s odstupem tří vteřin osamocený Jiří Čadek a za ním pole ostatních závodníků.

Ve třetím kole se začal na live timingu propadat poleman Marcel Hruboš a v závodě pro pád a nebo technickou závadu dál nepokračoval. Vedoucí skupinka spolu sváděla neustálé souboje, ve kterých byl úspěšnější Eduard Werner, který se dostal před Lukáše Fikkera na třetí místo.

A Lukáš Fikker ve čtvrtém kole následoval Marcela Hruboše. Na prvním místě jel stále Marek Zima, na kterého dotíral Ivo Doležal, za nimi s minimálním odstupem čtyř desetin třetí David Řezáč a s odstupem šesti desetin Eduard Werner. David Řezáč se ale v dalším kole dokázal na vedoucí dvojici dotáhnout a vytvořila se trojčlenná skupinka bojující o první místo.

V nájezdu do posledního kola se před Marka Zimu dostal na první místo David Řezáč, Ivo Doležal začal lehce ztrácet a na kontakt s vedoucí dvojicí mu zbývalo sedm desetin sekundy. Navíc se na něj dotáhnul Eduard Werner, který měl v závěru lepší tempo a musel před ním začít hájit třetí pozici. Jiří Čadek měl na pátém místě již ztrátu přes dvacet sekund.

Závod vyhrál Marek Zima ve velmi těsném finiši. Eduard Werner totiž nasadil v závěru neskutečné tempo a podařilo se mu dostat nejenom před Ivo Doležala, ale i před Davida Řezáče a začal dotírat na Marka Zimu, takže ve finiši mezi nimi rozhodlo pouhých 0,058 sekundy. Třetí dojel Ivo Doležal, David Řezáč se propadl až na čtvrté místo. Nejlepší pětku uzavřel Jiří Čadek.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »IRRC Supersport – 1. závod