Není to tak dlouho, co skončila Tourist Trophy na ostrově Man a možná se nám tu rýsuje další závod v podobném stylu. V Austrálii jsou totiž odhodlání uspořádat také takový závod.

Závodní podnik by se jmenoval Sunshine Coast International TT (SCTT) a jel by se na okruhu dlouhém 47 km situovaném v centru oblasti Sunshine Coast v blízkosti Brisbane. Do místní ekonomiky by mohl potenciálně přinést 8,5 milionů dolarů.

Sunshine Coast je už v současné době velmi oblíbená oblast nejen pro motorkáře, ale i pro ostatní turisty díky pěkným plážím. Tento závod by možná mohl rozjet i plány vlády ostrova Man, která zamýšlela udělat z IOMTT celosvětový seriál road racingových závodů. I když se vláda ostrova Man zatím rozmýšlí, je v plánu tento závod uspořádat samostatně a měl by se odjet ve čtyřech dnech v prosinci 2017, protože je to termín, kdy je v Austrálii léto a oblast je plná turistů.

sunshine-coast-international-tt-okruh-2016

Navrhovaný okruh je dlouhý 47 km a vede po veřejných komunikacích v pohoří Blackall, které obklopuje město Maleny. Celkem by zde závodilo jen 20 jezdců v každé ze čtyř vypsaných tříd. Podle místních médií by to měly být třídy Superbike, BEARS F1, Sidecar a Supersport.

Vypadá to, že organizátoři mají za cíl dostat na tyto závody top jezdce a týmy road racingu, kteří budou závodit na Macau GP v listopadu. I spojení těchto dvou závodů by mohlo pomoci vytvořit celosvětový mezinárodní road racingový šampionát. Bude zajímavé sledovat, zda se organizátorům podaří závod uskutečnit a kolik jezdců do Austrálie vyrazí. Díky tomu, jaké Austrálie nabízí ohromující přírodní scenérie, je jasné, že půjde o závod, který bude uspořádán na jednom z nejhezčích míst na světě.

TTman.cz

TTman.cz
Reklama

Předchozí Další