125 SP – závod

Po slavnostním zahájení se letos v Hořicích konečně připravoval první letošní road racingový závod. Jako první byli na řadě jezdci kategorie 125 SP. Z nich byli nejúspěšnější ve včerejší kvalifikaci Lukáš Fikker, Michal Vecko, Pierre Coppa a Martin Sedlo, kteří stáli v první řadě. Slibovaný déšť prozatím nepřišel, obloha byla naopak prozářená sluncem a bez mráčku.

Nejlépe odpíchl svoji stopětadvácu Michal Vecko, který se dostal na první místo, ve stoupání ke křížku se před něj ale dostal na první místo Lukáš Fikker. V prvním kole se na čele vytvořila čtyřčlenná skupina jezdců, ve které byli za Lukášem Fikkerem Michal Vecko, Pierre Coppa a Radek Lamich. Ti si dokázali vytvořit náskok 5,4 sekundy na svoje pronásledovatele.

Lukáš Fikker bojoval o první místo s Michalem Veckem a jejich lítý boj způsobil, že zajížděli rychlejší kola než Radek Lamich a Pierre Coppa. Na čele se tak vytvořily dvě bojující dvojice. Lukáš Fikker s Michalem Veckem jeli kapotu na kapotu a nedarovali si ani centimetr trati.

V dalším kole se ale všichni čtyři vedoucí jezdci opět sjeli. Na první místo se dostal Michal Vecko, nicméně Pierre Coppa dokázal jet o sekundu rychleji než tři ostatní bojovníci. Během dalšího kola dokázali najet náskok více než 10 sekund na svého nejbližšího pronásledovatele, kterým byl osamocený Marcel Hruboš.

Vedoucí čtveřice si neustále střídala pořadí a sváděla divoký boj o stupně vítězů. Na první místo se dostal v šestém kole Radek Lamich, ale vzhledem k tomu, že mezi prvními čtyřmi závodníky byl rozdíl pouze 0,3 sekundy, nedalo se absolutně odhadnout, kdo bude tím smutným čtvrtým pod pódiem.

V osmém kole začali promlouvat do bojů o stupně vítězů jezdci o kolo zpět, díky čemuž se Radek Lamich dokázal o několik desetin odtrhnout na prvním místě. Pierre Coppa se ho ale vydal pronásledovat. Radek Lamich se nenechal zaskočit, udržel v posledním kole první místo a stal se vítězem závodu před Pierrem Coppou a Lukášem Fikkerem. Michal Vecko skončil bohužel smutně až pod stupni vítězů.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Do 600 – 1. závod