SP 125 – 1. měřený trénink

Polojasné počasí přivítalo v Hořicích první závodníky, kterými byli jezdci nejslabší kategorie 125 SP. Teploty byly příjemné a nic nebránilo tomu, aby 57. ročník 300 zatáček Gustava Havla konečně začal.

V úvodu tréninku byl nejrychlejší Michal Vecko, který dokázal hned v prvních kolech stáhnout svůj čas na 2:44,994. Na druhém místě svítilo jméno Lukáše Fikkera, ten měl ztrátu 0,368 sekundy. Marcel Hruboš byl třetí, Marek Zima čtvrtý a Pierre Coppa pátý. Radek Lamich byl prozatím devátý.

Martin Sedlo po několika kolech odstavil svůj motocykl na boxové uličce, zřejmě kvůli technickému problému.

Michal Vecko v osmém kole dále zrychlil a jeho nový nejrychlejší čas měl hodnotu 2:43,220. Marcel Hruboš si polepšil na druhou příčku, Lukáš Fikker se propadl na třetí a Radek Lamich poskočil na místo čtvrté. Vítězem tréninku se stal Michal Vecko s časem z osmého kola. Na druhém místě skončil v prvním tréninku Marcel Hruboš, Lukáš Fikker byl třetí, Radek Lamich čtvrtý a Jiří Šubr pátý.

následující kapitola »Do 600 – 1. měřený trénink