SP 125 – závod

V Hořicích panuje dnes nádherné počasí a oproti sobotě je výrazně tepleji. Tribuny jsou zaplněny tisíci diváky a v celých Hořicích je napjatá atmosféra v očekávání dnešních nabitých závodů.

Dopředu šel Michal Vecko, ujal se vedení a vedl celé pole směrem dolů do Hořic. Za Michalem Veckem visel přibitý Lukáš Fikker. První kolo ale dovedl na prvním místě Marek Zíma, na druhém místě byl Michal Vecko a jako třetí vylétl z Kudrnáčovy zatáčky Radek Lamich.

Ve druhém kole se ale objevily červené vlajky a závod byl přerušen, protože v úseku u Vodojemu spadli jezdci Tomáš Svoboda, Radek Koňařík a Vladislav Mikas. Všichni jezdci byli v pořádku.

Závod byl restartován na šest kol. Po restartu měl skvělý start David Polák, který se ze čtvrtého místa ujal vedení. Po průjezdu prvním kolem ale na prvním místě figuroval Radek Lamich, druhý byl Lukáš Fikker a třetí Martin Sedlo. Čelní skupinu doplňovali ještě Michal Vecko a Marek Zíma. Za nimi už byla mezera jedné a půl vteřiny, kde skupinu pronásledovatelů vedl David Řezáč.

Hned v úvodním kole byl ale závod opět zastaven kvůli pádu Pavla Čeřovského. Jezdec byl bohužel převezen se zraněními do nemocnice. Přejeme co nejrychlejší uzdravení.

Závod byl opět restartován, tentokrát na pět kol. Po startu se vedení ujal David Polák. Hned po startu ale došlo opět k pádu, tentokrát se jednalo o Ondřeje Mráze a Josefa Svobodu. Závod ale tentokrát nebyl přerušen a pokračoval. Jezdci byli v pořádku.

Na konci prvního kola vedl celé pole Radek Lamich, na druhém místě jel Lukáš Fikker a třetí byl Marek Zíma. Za nimi s odstupem dvou vteřin jeli Martin Sedlo a David Polák. Michal Vecko se ale v dalším kole dokázal probojovat na třetí místo, za ním byl čtvrtý Martin Sedlo a Marek Zíma se propadl na místo páté.

Radek Lamich si vybudoval náskok dvou vteřin, za ním jela osamocená dvojice Lukáš Fikker a Michal Vecko, která spolu bojovala o druhé místo. Za nimi už byl odstup pěti vteřin, kde se snažil Martin Sedlo dotáhnout do boje o stupně vítězů.

Radek Lamich si postupně vybojoval náskok sedmi vteřin a závod s přehledem vyhrál. Za ním ale bojovala o pódium skupina tří jezdců, z nichž byl nejúspěšnější Lukáš Fikker, který dojel druhý, třetí skončil Martin Sedlo. Michal Vecko skončil bramborový a Top5 doplnil Marek Zíma. Slovenský jezdec Miroslav Sloboda po včerejším tvrdém pádu dojel na šestnáctém místě.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Volná do 600 – závod