SP125

První měřený trénink

V Hořicích v Podkrkonoší se právě dnes rozjel další ročník 300 zatáček Gustava Havla, který je již 56. ročník. V Hořicích je od rána polojasné počasí, takže nic nebránilo tomu, aby se mohli na trať vydat první závodníci. Závodní program zahájili jezdci nejslabší třídy 125SP.

Na úvod tréninku se do vedení dostal Michal Vecko, který zajel čas 2:54,079. Za něj se zařadil Marek Zima se ztrátou 1,149 s. Během prvních kol spadl Leoš Valenta, ale nic se mu nestalo.

Hned ve třetím kole se do čela dostal Marek Zima, který zajel čas 2:45,639. Michal Vecko si také zlepšil čas na 2:46,685, ale zůstal na druhém místě. Na třetí pozici se dostal Martin Sedlo s časem 2:48,062.

V polovině tréninku se do vedení vrátil Michal Vecko, který na svém stroji zajel čas 2:44,494. Dále pak byli Marek Zima se ztrátou 1,129 s a třetí Lukáš Fikker s rozdílem 1,953 s. Následovali Martin Sedlo, Marcel Hruboš, David Řezáč, Eduard Werner, Jiří Šubr, David Polák a Jiří Čadek. Jediná závodnice v tomto poli – Staňka Malinová – byla na 25. místě s časem 3:06,174.

Marek Zima a Michal Vecko se nadále přetahovali o první místo, takže se v 6. kole ujal vedení Marek Zima s časem 2:44,219.

Úplně na konci tréninku spadl Andreas Gessl, ale vše se obešlo bez zranění.

Vítězem tréninku je nakonec Radek Lamich, který v posledním kole zajel čas 2:43,143. Na druhém místě skončil Marek Zima, který zajel své maximum také v posledním kole a jeho ztráta je 0,278 s. Na čele to máme velice vyrovnané, protože třetí Michal Vecko ztratil 0,352 s a čtvrtý Lukáš Fikker ztrácí 0,731 s. Martin Sedlo doplňuje pětku nejlepších. Dále skončili Miroslav Sloboda, David Řezáč, Eduard Werner, Marcel Hruboš a Pavel Habrda.

Druhý měřený trénink

Odpolední program rozjeli opět závodníci nejslabší třídy SP 125. Kvůli zdržení v předchozích trénincích se jelo bez polední pauzy, ale díky tomu se druhé tréninky rozjely včas. Podmínky na trati jsou stále dobré, když je polojasno a teploty do 20°C.

Na trať jako první vyrazila dvojice z automotoklubu Městec Králové Michal Vecko a Lukáš Fikker, který se okamžitě dostali na vedoucí pozice v této třídě. Lukáš zajel čas 2:43,316 a Michal na něj ztrácel jen 0,037 s, takže to bylo hodně napínavé, navíc jeli těsně za sebou. Na třetí místo se zařadil Marek Zima se ztrátou 0,669 s. Druhý trénink si dlouho neužila Staňka Malinová, které ve druhém kole přestala jet motorka a musela odstoupit.

Ve třetím kole Lukáš Fikker zlepšil svůj vedoucí čas na hodnotu 2:42,093. Michal Vecko si také zlepšil čas, ale ztrácí 0,170 s. Marek Zima udržuje třetí pozici, na čtvrté místo se dostal Radek Lamich a na páté místo poskočil David Řezáč. Dále pak byli Marcel Hruboš, David Polák, Eduard Werner, Martin Prouza a Jiří Šubr.

O změnu ve vedení se postaral Michal Vecko, který ve svém pátém kole zajel čas 2:41,554 a vytvořil si náskok jen 0,026 s na Lukáše Fikkera. Radek Lamich stále udržuje třetí příčku se ztrátou 1,278 s. Marek Zima byl čtvrtý s rozdílem 1,338 a Martin Sedlo doplňuje Top5. To se trénink dostal do své poloviny a za vedoucí pěticí jsou seřazeni David Řezáč, David Polák, Petr Endrst, Jiří Šubr a Marcel Hruboš.

Lukáš Fikker se deset minut před koncem tréninku vrátil zpátky do vedení s časem 2:39,354. O pár minut později měl technickou poruchu Jan Langhammer.

Ke konci tréninku se začaly nad Dachovy objevovat tmavé mraky, takže všichni doufali, že nezačne pršet.

Vítězem tréninku je Lukáš Fikker s časem 2:39,354. Na druhé místo se nakonec dostal Radek Lamich se ztrátou 0,363 s a Michal Vecko obsadil místo třetí se ztrátou 0,764 s. David Polák skončil čtvrtý a pátou příčku získal Marek Zima.