SP 125

Nedělní program 55. ročníku hořických 300 zatáček Gustava Havla zahájili jezdci třídy SP 125, které čekal závod na devět kol. V Hořicích od rána panuje krásné slunečné počasí.

Do závodu nejlépe odstartoval Miro Laki Sloboda ze čtvrtého, ale stejně tak dobře odjeli i ostatní jezdci z první řady a dobře odjela i řada druhá. Po prvním kole jela na čele dvojice Petr Kolář a Martin Sedlo, které od sebe dělilo jen 0,047 s. Na třetím místě jel Radek Lamich, čtvrtý byl Marek Zima a pátý Miroslav Sedlo. Hned během prvního kola spadl David Polák a poté byl závod zastaven červenou vlajkou. Po pádu se musely opravit ochranné bariéry a jezdec komunikoval, ale raději byl letecky transportován do nemocnice v Hradci Králové s podezřením na poranění krku.

Po zdržení, které trvalo 50 minut, vyrazili jezdci do nového závodu, který byl vypsán na 7 kol, a proběhla zrychlená startovní procedura. Do závodu dobře odstartovali všichni z první řady. Hned v prvním kole společně spadli Radek Koňařík a Michal Korejs, ale oba jsou bez zranění.

Video ze závodu:

Po prvním kole byl ve vedení závodu Radek Lamich, který měl náskok 3,6 vteřiny na druhého Marka Zimu. Na třetím místě projel Martin Sedlo, následovaný Petrem Kolářem. Radek Lamich se držel ve vedení závodu, ale Martin Sedlo se ho snažil dohnat a rozdíl mezi oběma byl do jedné vteřiny.

Ke konci závodu se rozdíl mezi vedoucí dvojicí Martin Sedlo a Radek Lamich opět stáhl na půl vteřinu a mohli jsme tak sledovat napínavý souboj o vítězství.

Vítězem závodu je Radek Lamich, který vyhrál v těsném rozdílu nad Martinem Sedlem. Stupně vítězů doplnil Petr Kolář. Na místě čtvrtém dojel Miroslav Sedlo a Marek Zima skončil pátý.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Do 600