SP 125

1.  trénink

V Hořicích v Podkrkonoší se právě dnes rozjel další ročník slavných závodů 300 zatáček Gustava Havla. Jako první vyrazili na trať jezdci třídy SP 125. V Hořicích je zatím dobré počasí, když je sice pod mrakem, ale neprší. Teplota vzduchu se pohybuje kolem 14°C.

Trénink nezačal moc dobře pro Miroslava Kopeckého, který spadl hned ve druhé zatáčce po výjezdu z boxů. Jezdec skončil v péči lékařů. Pro začátek se do čela dostal Marek Zima, který zajel kolo za 2:51,829. V dalším kole si Marek zlepšil čas na 2:49,889. Mezi jezdci byly zatím velké rozdíly, když druhý David Polák zajel čas 3:01,132 a poté 2:56,042. Na třetí pozici se zařadil Radek Lamich, který se po třetím kole dostal na druhé místo s časem 2:54,953, čtvrtý byl Jiří Šubrt a pátý Miroslav Sloboda. Hned po pár kolech měl technickou poruchu Tomáš Svoboda a Martinu Slancovi během tréninku upadl výfuk.

V polovině tréninku byl ve vedení Petr Kolář s časem 2:48,019. Na místě druhém byl Marek Zima se ztrátou 1,346 s a třetí pozici držel Martin Sedlo, který měl ztrátu 2,366 s. Dále pak byli Miroslav Sedlo, David Polák, Radek Lamich, Lukáš Fikker, Miroslav Sloboda, Pavel Habrda a Pavel Čeřovský. Technickou poruchu měl na své Aprilii Jan Černý a trénink kvůli pádu v sedmém kole nedokončil Pavel Čeřovský, ale nic se mu nestalo.

Vítězem tréninku je Petr Kolář, který ve svém sedmém kole zajel čas 2:47,491. Na místě druhém skončil David Polák, který má ztrátu 0,691 s. Třetí pozici obsadil Radek Lamich, který ztratil 1,303 s. Čtvrté místo zajel Miroslav Sedlo a Marek Zima skončil pátý.

2. trénink

Po odjetí prvních volných tréninků se hned rozjely druhé tréninky, které opět odstartovali jezdci třídy SP 125. Hned na začátku spadli Jakub Řezník a Tomáš Svoboda, ale nic se jim nestalo a Tomáš s motorkou pokračoval dál. Do vedení se dostal Radek Lamich, který ve čtvrtém kole zajel čas 2:44,758. Na místo druhé se zařadil Marek Zima se ztrátou jen 0,159 s a třetí byl Miroslav Sedlo, přes kterého se pak dostal Petr Kolář.

Deset minut před koncem tréninku byl ve vedení Martin Sedlo, který ve svém šestém kole zajel čas 2:42,746. Na druhém místě byl Radek Lamich, který měl ztrátu 1,149, a za další necelou vteřinu za ním byl třetí Marek Zima.

V závěru tréninku se do vedení dostal Radek Lamich, který ve svém osmém kole zajel čas 2:42,626 a odsunul tak Martina Sedla na druhé místo se ztrátou 0,120 s. Na třetí místo poskočil Petr Kolář.

Vítězem tréninku je Martin Sedlo, který v předposledním kole zajel čas 2:42,120. Na druhém místě skončil Radek Lamich, který má ztrátu 0,506 s, a na třetí místo se díky předposlednímu kolu dostal Miroslav Sedlo. Čtvrtou pozici obsadil Miroslav Sloboda a pátý skončil Petr Kolář.