Agentura WildMotors letos vstupuje do další sezóny, ve které si pro nás připravila spoustu závodů v nejrůznějších kategoriích. Neseďte doma a užijte si pocit závodníka. Je jedno, kolik je vám let nebo zda jste žena, z bohaté nabídky WildMotors si vybere každý. Jízda na okruhu je proti běžné silnici mnohem bezpečnější a navíc se parádně zdokonalíte ve své jízdě díky spoustě tréninků.

Agentura bude letos pořádat závodní seriály: MICHELIN Endurance Cup (MEC), M-STYLE Supersport CUP, WM Superbike CUP, 2T Cup – WildMotors.cz, LADIES Trophy a SENIOR Trophy.

MICHELIN Endurance Cup (MEC)

Žádná jiná agentura, než WildMotors, se nespecializuje tolik na vytrvalostní závody Endurance. Tento závodní seriál je určen pro amatérské a hobby jezdce bez závodní licence. Startovat mohou i profesionální a licencovaní závodníci, ale je tu podmínka pro celkové hodnocení, bodování a slavnostní vyhlášení výsledků. Půjde o to, jaký je poměr licencovaných a nelicencovaných jezdců v týmu. Tento poměr nesmí v žádném závodě přesáhnout hodnotu 50:50 ve prospěch licencovaných. Závodí se v kategoriích Supersport a Superbike.

Zúčastnit se mohou minimálně dvoučlenné týmy. Podmínkou je, aby každý člen týmu odjel minimálně jedno kolo, a tým používá jeden předem nahlášený transpondér. Závody Endurance se pojedou na čtyři hodiny, kromě jedné výjimky a tou bude stejně jako loni zlatý hřeb vytrvalostní sezóny – 7h Le Slovakiaring.

V rámci cupových sérií jednotlivců se bude závodit v těchto kategoriích: 

Supersport ELITE / Superbike ELITE

Stejně jako v kategorii Endurance, jsou tyto obě třídy určeny pro amatérské a hobby jezdce bez závodní licence. Startovat mohou i profesionální licencovaní závodníci, ale jejich výsledky se nebudou počítat do celkového hodnocení, nebudou mít nárok na bodování a slavnostní vyhlášení. Pro běžné jezdce je to naopak příležitost se od nich hodně naučit.

Do těchto tříd budou zařazeny všechny motorky o objemu:

 • čtyřdobé dvouválce o objemu do (v případě Supersportů)/ nad (v případě Superbiků) 850 ccm
 • čtyřdobé tříválce o objemu do (SSP)/ nad (SBK) 680 ccm
 • čtyřdobé čtyřválce o objemu do (SSP)/ nad (SBK) 640 ccm

2T CUP – WildMotors.cz

Tato třída je parádní příležitostí pro milovníky dvoutaktů, jejich charakteristického zvuku a vůně spáleného benzinu. Samozřejmě, že je seriál opět určen pro jezdce bez závodní licence, ale mohou přijet i licencovaní jezdci. Tato třída je perfektní příležitostí pro závodníky road racingových dvoutaktních tříd, kteří nemají moc šancí trénovat. Můžete se tak lépe připravit na závody letošní sezóny.

Celkem tu budou vypisovány třídy: 125 SP, 125 GP, 250 SP, 250 GP a 500 GP.

Tato třída je atraktivní i pro diváky, protože můžete sledovat stroje, které dříve soutěžily v šampionátu mistrovství světa.

LADIES Trophy

Motorky už dlouhou dobu nejsou jen výsadou chlapů, ale čím dál tím víc můžeme v sedlech nejrůznějších strojů potkat ženy a dívky. Určitě je to dobře pro toto odvětví a oceňují to i chlapi, kteří často už doma nemusí vysvětlovat, proč se chtějí jet projet. Holky, pokud máte ve své garáži také motorku, nemusíte se bát s ní vyrazit na okruh. Můžete si zazávodit ve všech třídách a poměřit své síly s ostatními. WildMotors bude totiž vyhlašovat nejrychlejší ženy a dívky napříč všemi kubaturami. Vždyť v každé z nás se po nasazení přilby nakonec probudí touha po adrenalinu a vítězství.

SENIOR Trophy (nad 45 let)

Patříte mezi ty, kteří si pořídili motorku „na stará kolena“, kdy už jsou děti velké a rodina je už dávno zajištěna. Najednou ale zjistíte, že je vám kolem 50 let a říkáte si, že na závody už nejste. Co není, může být. Právě pro vás je tu další třída, kterou WildMotors vyhlašuje. Je určena pro jezdce starší 45 let, takže v sobě můžete probudit toho malého kluka lačného po vítězství. V této kategorii budou srovnávány časy z kategorií Supersport, Superbike a Open.

Kalendář závodů:

 • 13. 5. 2017 – Slovakia Ring (SSP, SBK, 2T, Open)
 • 14. 5. 2017 – Slovakia Ring (MEC)
 •   7. 6. 2017 – Most (SSP, SBK, 2T, Open)
 •   8. 6. 2017 – Most (MEC)
 •   1. 7. 2017 – Slovakia Ring (SSP, SBK, 2T, Open)
 •   2. 7. 2017 – Slovakia Ring (7 hodin Le Slovakiaring – MEC)
 • 23. 8. 2017 – Most (SSP, SBK, 2T, Open)
 • 24. 8. 2017 – Most (MEC)
 • 30. 9. 2017 – Slovakia Ring (SSP, SBK, 2T, Open)
 •  1. 10. 2017 – Slovakia Ring (MEC)

Během akce na trati můžete využít i dalších doprovodných služeb. WildMotors nabízí služby fotografa, pojištění jezdce, pronájem boxu a také instruktory. S instruktorem proberete teorii jízdy (rozeberete trať, ideální stopu, brzdné body a další), zkontrolujete a nastavíte si podvozek své motorky, promluvíte si o pneumatikách a dalších věcech o motorce. Samozřejmě, že si společně zajezdíte na trati a zlepšíte si pocit na motorce i svou jízdu. To i díky natáčení za jízdy a zpětnému rozboru.

Tím, že je ještě dlouho před sezónou, můžete využít cenově zvýhodněných balíčků pro ty, kteří se chtějí zúčastnit celého seriálu. Od 15. ledna 2017 jsou opět spuštěny akční ceny. Více na: http://www.wildmotors.cz/cs/63-balicky-sluzeb

Pro mnohé zájemce může být zajímavá informace, že je možné za jízdy zaplatit i poukázkami Sodexo. Zde ale dochází k navýšení ceny za ježdění o 10%, a to kvůli manipulačnímu poplatku, který si Sodexo účtuje. Dále můžete využít i výhod díky portálu www.benefity.cz a ušetřit tak oproti standardní cenám. V případě, že budete chtít více informací, kontaktujte nás a rádi vám sdělíme bližší informace. Své dotazy směřujte na http://www.wildmotors.cz/cs/napiste-nam.

Probuďte v sobě závodníka. Na okruhu zlepšíte hlavně svou jízdu, díky které bude bezpečnější i jízda v provozu, a bonusem může být vyhraný pěkný pohár.