DFRA – Autodrom Most

Letošní květen, a to konkrétně termín 10. až 11., byl pro spoustu okruhových nadšenců ve znamení jediného. Začíná závodní sezóna s českou agenturou Dafit Filla Racing Agency. První letošní závod šampionátu Yamaha Dunlop Cup se uskutečnil stejně jako v minulém roce na mosteckém autodromu, kam dorazila i celá řada po zimě natěšených jezdců.

Agentura DFRA, která je zaměřena primárně na jezdce bez licencí, si pro letošní rok připravila i několik novinek. Mezi ně patří například nově zařazená kategorie Naked, která byla při svém prvním závodu docela slušně obsazená. Byla fakt radost po delší době vidět na okruhu všechny ty Monstery, Tuona, nebo Yamahy FZ1. Dále byla na okruhu celá řada skvělých instruktorů, jejichž služby jsou od letošního roku v ceně samotného ježdění a není potřeba nic připlácet, což v současné době asi jiná česká agentura nenabídne. Na okruhu jste se tak mohli přiučit od jezdců, jako je Kamil Holán, Tomáš Zajíc, Martin Holoubek nebo Aleš Nechvátal. Speciálním hostem byl v Mostě i český nejúspěšnější superbiker Jakub Smrž, který se na trati pohyboval během obou dnů. Jakub byl k vidění v sedle Yamahy R6 a poté i R1, ale pekelně rychlý byl na obou.

Z okruhových dnů s DFRA si v letošním roce můžete odvézt i luxusní fotografie od nového fotografa, kterého budete možná znát pod jménem VA Fotograf.

Na jezdce, kteří v Mostě strávili oba dva dny, čekala pořádná porce ježdění. Během prvního dne byly na programu volné tréninky, kdy bylo pro jezdce připraveno 6 x 20 minut na okruhu. Samozřejmostí bylo rozdělení do čtyř skupin podle výkonnosti jednotlivých jezdců. Hned dvakrát během ježdění proběhlo přerozdělení jezdců podle dosažených časů do patřičných skupin. Opravdu tedy nehrozilo, že by se na trati potkal úplný nováček s již ostříleným jezdcem a nevznikají tak zbytečně nebezpečné situace. Z vlastní zkušenosti vím, že tohle se u jiných agentur mnohdy nedělo a za tohle má DFRA ohromné plus!

Během druhého dne už se jely čtyři jízdy, kdy první tři byly kvalifikační. Jezdci se podle dosažených časů následně rozdělili do dvou hlavních závodů Master 1000, Master 600 a doplňkového závodu Racer + Naked. A komu by se zdálo, že ježdění pořád ještě neměl dost, tak po závodech byla ještě trať k dispozici během hodinové Open pit lane.

Na okruhových dnech s DFRA je samozřejmostí i kompletní servis pro jezdce. Výživovými doplňky značky Extrifit počínaje, přes vyzkoušení špičkových helem Shark přímo na okruhu až po možnost nechat si nastavit motocykl ve stánku MJmotosport, který nechybí snad na žádném závodu s Dafitem. K dispozici jsou také masáže, půjčovna motocyklů Yamaha, stánek s oblečením značky VR46. Již tradicí je u DFRA losovačka o super ceny od partnerů, jako je například Yamaha, Extrifit, Brembo, Metabond, Eneos, hlavní cenou byly nahříváky značky Tyrex a opět i sada kompletních kapotáží značky Bikeplast dle vlastního výběru.

Během letošní první akce vyšlo skvěle i počasí, pádů bylo také minimum a organizačně vše šlapalo bez problémů. V paddocku byla opět skvělá společnost jezdců a celkově pohodová atmosféra. Ze závodů vypsaných na 9 a 10 kol mělo dost jezdců trochu obavu, protože to je už poměrně slušná porce. Já osobně jsem se v průběhu obou dnů poctivě dopoval dryjáky od Extrifitu a závod se i díky tomu dal zvládnout. Opět se ale potvrdilo, že s Dafitem jezdí hodně rychlá sorta jezdců, a i když jsem se oproti minulému roku zlepšil o cca 4 vteřiny na kolo, tak mi jen těsně utekl start v hlavním závodu Master 1000.

Druhý letošní závod Yamaha Dunlop Cupu se jede už 8. – 9.6. na brněnském Masarykově okruhu a já už se ho nemůžu dočkat.