Počasí ten den jezdcům ani pořadatelům zrovna nepřálo, obloha byla zatažená a teploty se pohybovaly kolem 10°C. To ale nebylo nic, čím se motorkáři nechají odradit a tak se již od rána pilně trénovalo a testovalo, s cílem připravit se co nejlépe na odpolední 3 hodinový závod.

wild

V dopoledních kvalifikacích si nejlépe vedl Čapí tým (D.Rubín, R.Čáp), který zajel čas 1:48,656, další pořadí nejlepších týmů na startu bylo takovéto : 2. Brain racing SSP, 3. Mongolští slimáci, 4. RIKIMOTO, 5. Kopyta RC .

Ještě před samotným startem měli velké technické a organizační problémy jedni z favoritů – team „Méďa a Béďa“ – kdy Béďa (Luky Brejcha)trochu neodhadl zbývající čas do startu a v okamžiku otevření pitlane měl moto na stojanech, bez gum a bez brzd. Tuto prekérní situaci zachránil Méďa (Ríša Bazala), který na poslední chvíli stačil dorazit na start.

No a šlo se na věc. Závodní týmy se připravily na startovní rošt – start probíhal stylem Le Mans – tak jak je u vytrvalostních závodů zvykem a přesně ve 14h bylo odstartováno..

Všem týmům se více či méně úspěšně podařilo vyrazit do dlouhého závodu a na čele se usadili převážně favorité – RIKIMOTO, Mongolští slimáci, Brain racing SSP následováni zbytkem startovního pole.

wild1

Po odjetí 10 kol jde k zemi Richard Bazala a spolu s ním i naděje týmu Méďa Béďa na pódiové umístění a za dalších 10 kol je následují z čelní pozice Mongolští slimáci (M.Mácal, J. Urbaník), kteří zajeli i best lap celého závodu – 1:46,270.

Situace na trati se začíná uklidňovat a ke slovu přichází jezdecké umění spočívající v pravidelné ale přesto rychlé jízdě bez větších chyb a samozřejmě je také důležitá týmová režie a bezchybné zastávky v boxech.

V tomto ohledu musím vyzdvihnout strategii týmu Kopyta RC (M.“Ozzy“Lipinský, J.“ACE“Hruška), kteří dokázali odjet tento závod na pouhé 3 pitstopy !!! Což jim společně se svižnou jízdou vyneslo celkové 2. místo !!!

No ale vraťme se k průběhu závodu. V 71. kole dochází na čele k dramatické situaci, když náhle přestává jet stroj vedoucího teamu RIKIMOTO (M.Frank, J.Brázda) a trvá dlouhých 13 minut než je dopraven transpondér do boxu a může začít stíhací jízda.. Ve zbývající části se podaří RIKIMOTU v posledních kolech předstihnout tým WILD a o pouhých 8 vteřin jej porazit. Ve finále jsou asi spokojeny oba týmy, protože obsazují 2. a 3. místo ve své kategorii.

wild2

Co dodat závěrem ?

Závody to byly moc pěkné, dramatické a moc se těšíme na další, které se budou konat opět v Mostě a to 13.-14.7.2015.

wild3

Výsledky najdete na : http://www.wildmotors.cz/m/most/