Reportáž

Na přelomu srpna a září, zhruba týden po závodech MotoGP, se na brněnském Masarykově okruhu motory závodních motocyklů opět rozehřměly. Právě v Brně se totiž v termínu 31.8. – 1.9.2016 konal letošní pátý a zároveň předposlední podnik šampionátu Yamaha Dunlop Cup. Ten pořádá česká agentura Dafit Filla racing Agency, nebo-li DFRA.cz, která si během svého působení vydobyla renomé největšího agenturního ježdění pro hobby jezdce. Tento velice dobře hodnocený a celou řadou partnerů podporovaný šampionát je určený pro nelicencované jezdce, kteří zde závodí v hlavních kategoriích Master 600 a Master 1000. Dále se závodí v doplňkových závodech, jako jsou čím dál populárnější Naked a také závod Racer, který je pro ty, co se nedostanou do hlavních závodů.

I v Brně čekala na jezdce opět pořádná porce ježdění, kdy během prvního dne byly na programu volné tréninky, kterých si jezdci dali 6 x 20 minut. Druhý den byly samozřejmě tím hlavním závody. Těm ale ještě předchází 3 x 20 min. kvalifikačních jízd a jeden 15 min. dlouhý volný trénink. Po závodech je poté vždy vyhlášena Open-pitlane a trať je k dispozici pro všechny ty, co toho ježdění neměli ještě dost. Samozřejmostí je, že jsou jezdci rozděleni do skupin podle zajížděných časů a během dne jsou několikrát přerozdělováni, aby byla zaručena co nejlepší vyrovnanost a bezpečnost jezdců.

20160831_183756

Během prvního dne na trati nechyběl ani nejúspěšnější český superbiker Jakub Smrž, který v současné době závodí v prestižním britském šampionátu BSB. Jakub byl k dispozici jak v paddocku tak i na trati, kde bylo možné se od něj něco přiučit. K dispozici byli samozřejmě i další skvělí instruktoři, kteří jsou již v ceně ježdění, a všem doporučuju jejich služeb využít. Posune vás to vždy o pořádnej kus dál.

Pro ty, kteří jedou na oba dva dny, byla po prvním dnu ježdění připravena již tradiční losovačka o celou řadu luxusních cen. Pokud máte alespoň trošku toho štěstí, tak si můžete odnést něco od partnerů, jako jsou Yamaha Motor Czech, Dunlop,Brembo, Extrifit.cz, Elit, Bikeplast, Tyrex, Eneos Česká republika, RPtuning, Existents, PSí Hubík, Existents, Superveget, Auto-Moto-Laky Staněk, Relax Bali Resort a spousty dalších.

Jako další jsou pro všechny jezdce již tradičně připraveny iontové nápoje od Extrifitu, které do sebe můžete ládovat od rána do večera. Na zapůjčení jsou na místě připraveny motocykly Yamaha. Nechybí potom ani nějaké to večerní vychlazené pivko a grilování.

Na rozdíl od minulého promočeného Slovakiaringu bylo nyní v Brně přímo ideální počasí a dorazilo více jak 200 jezdců. Během prvního dne bylo ježdění prakticky bez pádů, ale druhý den během kvalifikací bylo už u některých motivace až moc. Padalo se poměrně hodně, červené vlajky byly na trati hned několikrát a dodávka, která přivážela rozbité motorky, se docela najezdila. Nechci nikomu promlouvat do duše, ale kvalifikace jsou vždy tři a času na zajetí rychlého kola máte víc než dost. Není proto potřeba se za top časem hnát hned v prvním rychlém kole. Jezdíme přece pro radost a ne proto, abysme z motorky nadělali trsátka hned v první jízdě.

Pro mě to byl letos asi poslední závod a i přesto, že se neodehrál tak, jak jsem si představoval, tak jsem si ho moc užil. Letošní konec sezóny mi zkrátka nějak moc nepřeje. V mokrém závodu na Slovakiaringu mi někam natekla voda a motorka se zastavila v posledním kole v poslední zatáčce. Teď, když jsem měl v Brně startovat z 11. pozice v závodu Racer 1000, mi začala v zaváděcím kole pro změnu prokluzovat spojka. Nechtěl jsem riskovat, že bych zůstal stát na startovním roštu a udělal tam nějakou nebezpečnou situaci, tak jsem zajel do boxů. Tam se mi nějakým zázrakem podařilo poštelovat spojkové lanko a k mému překvapení během zahřívacího kola spojka zase fungovala. Musel jsem už ale na konec startovního roštu, takže jsem do závodu vyjel z 42. pozice. Snažil jsem se dohánět, co to šlo, ale stačilo to bohužel jen na 11. místo v cíli.

14102616_742357712581461_7391943407070935777_n

Pokud jde o mě, tak jsem si během letošního roku ježdění s DFRA.cz opět moc užil a chci vás všechny zároveň pozvat k poslednímu závodu, který se koná už příští víkend v termínu 9.9. – 11.9.2016 na Slovakiaringu. Šampionát Yamaha Dunlop Cup vrcholí a pro všechny účastníky je připraveno velké finále s obrovskou porcí ježdění a s losovačkou, která bude nabušená cenami jako ještě nikdy! Vyhrát můžete mimo jiné luxusní dovolenou na Bali nebo skútr Yamaha.

TIP: Podívejte se na web DFRA.cz pro další informace.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Výsledky závodů