Výsledky závodů

125GP, Moto3, Stocksport300

Společný závod těchto tříd ovládl Jonáš Kocourek (#56) – tento jedenáctiletý jezdec dostal povolení od organizátorů ke startu a odvděčil se parádním výkonem. V sobotu obsadil druhé místo za domácím borcem Romanem Kučerou a v neděli si pořadí prohodili a Jonáš bral zlato.

Nejlepším ve třídě 125GP byl v sobotu Michal Savinkov před Oldou Podlipným a parťákem z týmu ORT, Janem Novotným. Nedělní závod vyhrál Jan Novotný, když oba jeho největší sobotní soupeři nedojeli pro technickou závadu.

Stocksport300

V sobotu bylo pořadí Lukáš Simon, Vojtěch Schwarz, Peter Kačaba a v neděli Kačaba zvítězil před Schwarzem a Jiřím Nespěšným.

125SP

Nejpočetnější závodní pole měla právě tahle kategorie, proto zde bylo vidět i dost soubojů. Suverénem nejen tohoto víkendu, ale i celého roku byl vítěz a zároveň mistr republiky, Radek Lamich. V sobotu druhý Lukáš Fikker byl v neděli až sedmý, dobře si vedl maďarský závodník  László Báncsiki, v obou závodech obsadil třetí místo, Eduard Werner si po sobotním odpadnutí spravil chuť v neděli druhým místem.

SST600 / SSP600 – Moto2 / Open-600

Miro „LAKI“ Sloboda  předvedl v neděli parádní výkon. V sobotu nestartoval pro pracovní povinnosti, a tak do nedělního závodu startoval až z poslední řady. Dokázal se během pár kol dostat za vedoucí duo Pierre Coppa, Vlado Ruža. No a když v závěru oba jezdci odpadli, zvítězil a pro druhé místo si dojel Rostislav Chládek a pro třetí Tomáš Šubrt. Dvojice Ruža – Coppa sváděla parádní souboje již v sobotu, když zvítězil Ruža před Coppou a Tomášem Šubrtem.

Smůlu měl brněnský Igor Kaláb, v sobotu se mu podařilo při havárii rozbít svou motorku tak, že nezbylo nic jiného, než odjet domů.

 SST 1000 / SBK / Open + 600 

Tento závod ovládl jak v sobotu, tak i v neděli Michal Prášek. Obě jízdy mu byl zdatným soupeřem Jaro Černý, se kterým Michal sváděl pěkné souboje. V obou jízdách je doplnil na stupně vítězů Miloš Čihák. A právě Milda Čihák vyhrál oba závody SBK, sobotní před Karlem Peškem a Richardem Balcarem, v ten nedělní ho doprovodili na stupně vítězů Richard Balcar a Stanislav Polák. Richard Balcar si touto bednou zajistil titul mistra ČR.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Kompletní fotogalerie