Skyler využil příležitosti a ujel Španělovi Pedrerovi, se kterým se přetahuje o celkové vedení v závodě. A právě pracně vyjetých 6 minut může být třeba rozhodujících. I ostatním jezdcům ze stáje Klymčiw Racing se dnes dařilo. Petr Vlček sice dohání hrůzu nahánějící ztrátu, kterou nabral po defektu kola, ale dnes dojel na výborném 6. místě! Stejně tak Gee Motzkin, pro kterého jsou místní duny po dakarské zkušenosti takřka asfaltové. Marian Starý si etapu také užil a ve zdraví dorazil do cíle.

‼️Stage 7️⃣‼️ Skyler Howes vs Pedrero 🤙

Zveřejnil(a) Ondrej Klymciw official dne Pátek 19. dubna 2019

Ne úplně úspěšný den měl Czech Beer Rally Team. Po včerejším pádu dnešek vynechal Zbyněk Olmer starší a do bivaku přiléhajícímu k dunám dorazil na rozdíl od svých kolegů po silnici. Navzdory včerejším obavám ze zlomeného žebra, které se naštěstí nepotvrdily, je rozhodnutý nastoupit do zítřejší etapy. Jeho syn Zbyněk dnes nenastartoval svůj motocykl v dunách a z místa 14 kilometrů vzdáleného od cíle ho muselo vyzvednout sběrné vozidlo, tzv. sweeper.

Velmi smolný den dneska potkal Tomáše Ouředníčka a jeho navigátora Davida Křípala. Jejich vozidlo Ford začalo v dunách hořet. Naštěstí to nebylo tak dramatické, jak to z prvních zpráv vypadalo a auto se podařilo zachránit. Mechaniky dnes čeká noční směna, ale stroj by měl být zítra připraven odstartovat.

Výsledky 6. etapy v kategorii motocyklů

  • 1. místo #106 Skyler Howes (04h 53‘ 52‘‘)
  • 6. místo # 109 Petr Vlček (05h 39‘ 35‘‘)
  • 19. místo #132 Gee Motzkin ((06h 48‘ 53‘‘)
  • 27. místo #159 Marian Starý (07h 16‘ 24‘‘)
  • 38. místo #107 Gilad Gotfried (09h 16‘ 8‘‘)