„Měsíc a půl jsem nemohl pořádně trénovat, teď už jsem ready,“ tvrdil Pilát, kterého čeká v sobotu závod mistrovství Evropy v německém Hamburku. Zároveň se chystá na tradiční „Pilníkovo pozdní odpoledne“, jehož 12. ročník se uskuteční v červenci.

Jeden špatný pád, mnoho zdravotních potíží. Z čeho se musel Pilát dva měsíce léčit? Ze zlomeniny kotníku, holenní a lýtkové kosti. Do toho měl přetržených několik vazů, lýtkový sval a hlavní úpon, který drží stabilitu nohy. „I když jsem nohu zafixoval, sužovaly mě veliké bolesti. Stále musím trochu rehabilitovat. Když na motorce jezdím dlouho, nohu hodně cítím,“ popisoval Pilát, který už absolvoval několik exhibičních akcí. „Skoky na motorce už zvládám, musím ale opatrně. Třeba na trampolíně zatím moc cvičit nemohu.“

Petr Pilát na výstavě Motosalon

V sobotu ho čeká závod mistrovství Evropy v Hamburku, na který si věří. Žádné omezení v tricích nepociťuje. „Před pádem jsem se chtěl naučit nové věci, z toho však sešlo. Zatím si opakuji triky, které umím. Problém mi nedělá ani Kapitán Pilát Flip,“ připomněl český freestyle motokrosař salto na motorce s nohou na předním rámu, které vymyslel. Pozvánku dostal také na automobilový svátek v Anglii – Goodwood Festival.

Nejvíce se však připravuje na své „Pilníkovo pozdní odpoledne“. Také v letošním roce bude probíhat v rámci Mezinárodního mistrovství ČR ve freestyle motokrosu. To se uskuteční 8. července s řadou doprovodných akcí. „Dorazit by měli jezdci na BMX kolech, diváky jako minule ohromí gymnasti na trampolíně a samozřejmě živá atraktivní muzika,“ nechtěl být konkrétní Pilát, úřadující domácí mistr. Jací dorazí na tradiční akci v Čerčanech jezdci, to zatím rovněž jisté není. „Vstupné je dobrovolné, z čehož platíme záchody a další nutné věci. Freestyle motokrosaři sem vždycky dorazí hlavně proto, aby si užili den s diváky. S několika zahraničními závodníky jsem ale v kontaktu,“ doplnil Pilát, který už připravoval jedenáct ročníků a na ten minulý dorazilo 6 tisíc lidí.

Pilníkovo pozdní odpoledne

Kdy: 8. července
Kde: Tréninkový areál v Čerčanech u Prahy
Program: Špičkový freestyle motokros, BMX, show na trampolíně, živá muzika, soutěže pro děti.