Po šesti etapách, které byly vedené hlavně v peruánských dunách pouště Ica, se rallye Dakar přesunula do Bolívie, kde závodníci v nejvýše položeném hlavním městě na světě – La Paz – prožili den volna. Díky němu mohli mechanici více prohlédnout a opravit stroje, závodníci zase dospali předchozí dny. V sobotu 13. ledna 2018 všechny čeká pokračování a celkově již sedmá etapa. Ta povede z La Paz do Uyuni. V Bolívii už musíme také počítat s časovým posunem pěti hodin, oproti šesti hodinám v Peru.

Mapa 7. etapy rallye Dakar 2018.

Na úvod dnešní etapy všechny závodníky čeká dlouhý přesun do startu měřeného úseku. Ten je naplánován mezi jezera Lago Uru Uru a Lago de Poopó. Speciálka bude dlouhá 425 km a přejezd má 302 km, takže všichni najedou přes 700 km. Start etapy je v nadmořské výšce 3 750 m n. m. a během etapy se vystoupá až do výšky atakující hranici 4 000 m n. m. Kvůli tomu už bude ve vzduchu méně kyslíku, což bude pro závodníky náročnější a strojům poklesne výkon. Dnes jde také o maratónskou etapu, takže na konci na závodníky nebudou čekat jejich mechanici, ale přespí ve známých vojenských kasárnách. Případné opravy na svých strojích si musí vyřešit sami.

Výškový profil 7. etapy rallye Dakar 2018.

Do etapy tradičně jako první startují motorky se čtyřkolkami, po kterých budou následovat auta a kamiony. Na start motorek se postaví celkem 110 jezdců, 41 čtyřkolek, 62 aut, 10 bugin a 30 kamionů, kteří překonali prvních šest etap. Z českých závodníků vyrazí první Milan Engel, který pojede z 29. místa, dále pak pojedou z 42. místa Jan Brabec, z 51. místa David Pabiška, z 62. místa Petr Vlček, z 82. místa Jan Veselý a z 87. místa Gabriela Novotná. Ondřej Klymčiw a Rudolf Lhotský už bohužel nejedou kvůli zranění. Z výborného 13. místa pojede slovenský závodník Štefan Svitko. V kategorii čtyřkolek pojede z našich jako první Josef Macháček, který startuje z 13. pozice, z 20. místa vystartuje Zdeněk Tůma a z 34. místa Olga Roučková. Tomáš Kubiena musel soutěž také opustit kvůli technickému problému svého stroje. Závodníky budeme po startu očekávat v osmi průjezdních bodech (WP), mezi kterými jsou tři kontrolní body (CP).

Video: Den volna týmu Barth Racing

První týden na rallye Dakar 2018 v podání Yamahy

První týden na rallye Dakar 2018 v podání Yamahy

Yamaha Racing si v těchto dnech užívá start na legendárním závodě rallye Dakar. Stroje WR450F Rally už mají za sebou cestu př...

Číst článek

A je tu start. Do dnešní etapy vyrazilo prvních deset motorek.

Do etapy vystartoval Štefan Svitko, zatímco první tři jezdci dorazili už na první průjezdní bod. Do vedení se dostal Kevin Benavides s časem 29:31. Za něj se zařadil Toby Price se ztrátou čtyř vteřin a třetí je Antoine Meo, ale ten už ztrácí přes dvě minuty, takže můžeme očekávat, že se přes něj několik jezdců dostane.

Milan Engel také vyrazil do dnešní etapy a do průběžného vedení se dostal Joan Barreda Bort, který patří k těm nejrychlejším. První úsek sedmé etapy zvládl za 28 minut a 32 vteřin. Na druhé místo se zařadil Kevin Benavides se ztrátou necelé jedné minuty. Antoine Meo, který etapu otevíral, klesl na 9. pozici. Pěkně na tomto místě projel Štefan Svitko, který se po startu z 13. místa zařadil na 6. pozici.

Štefan Svitko na prvním průjezdním bodě stále udržuje pozici v desítce nejlepších na 7. místě, Milan Engel se zařadil na 31. místo se ztrátou 3:38, takže přišel o dvě místa oproti startu. Pět míst naopak získal Jan Brabec, který se posunul na 37. místo s rozdílem 4:23. Velkou ztrátu má Michael Metge z týmu Hondy, který z 10. místa klesl na 39. místo. Prvních deset jezdců projelo druhým průjezdním bodem a na prvním místě se stále udržuje Joan Barreda Bort s Hondou. Na druhé místo se posunul Adrien Van Beveren z Yamahy, jehož ztráta je 1:34. Na třetím místě průběžně je zatím domácí Daniel Nosiglia Jager na KTM. Kevin Benavides udržuje čtvrtou pozici a Top5 uzavírá Pablo Quintanilla.

Video: Gabriela Novotná při dni volna

Štefan Svitko při dni volna nabral dost sil, když se na druhém průjezdním bodě opět posunul vpřed a zařadil se na 6. pozici. S tou ztrácí 3:55 na Joana Barredu Borta. Na WP1 dorazili další dva čeští závodníci. David Pabiška se dostal na 47. místo se ztrátou 5:51, takže získal čtyři místa ze startu z 51. pozice. Petr Vlček naopak ztratil sedm míst a je s rozdílem 11:23 na 65. místě. Do etapy vystartovali téměř všichni čtyřkolkáři. Na WP1 se do vedení dostal Nelson Augusto Sanabria Galeano a jen 42 vteřin na něj ztratil průběžně první jezdec Ignacio Casale z Chile. Třetí průběžně je Axel Dutrie, který startoval ze 13. místa. Jeho ztráta je 45 vteřin. Josef Macháček na tomto bodě projel se ztrátou 2:55 a zařadil se na průběžné 11. místo. Čekáme na průjezd Zdeňka Tůmy.

Zdeněk Tůma projel na prvním bodě na 17. místě se ztrátou 4:21 a přijela už i Olga Roučková, která tentokrát nemá takové velké ztráty jako v dunách. Zatím se zařadila na 26. pozici se ztrátou 11:24.

Na druhém průjezdním bodě se Milan Engel posunul na 22. místo a jeho ztráta je 9:45. Jan Brabec pár pozic ztratil a je průběžně čtyřicátý se ztrátou 16:13. Do tohoto bodu dojel i David Pabiška, který bojuje s naraženou klíční kostí z úvodu Dakaru. Nyní je zatím posledním, kdo tu projel a je na 53. místě a od prvního ho dělí 24:32. Jan Veselý projel WP1 na 97. pozici a jeho ztráta je 20:30. Špička startovního pole se blíží k polovině etapy, když projeli už třetí průjezdní bod. Na čele se stále drží Joan Barreda Bort a 1:55 za ním je Adrien Van Beveren. Na třetí pozici se za něj zařadil jeho týmový kolega Xavier De Soultrait s rozdílem 7:10 na Borta. Štefan Svitko opět získal a se ztrátou 7:17 je na výborném 4. místě. Je tak nejlepším jezdcem na stroji KTM. Tímto bodem už projelo více než 15 závodníků.

Joan Barreda Bort

Milan Engel projel na WP3 se ztrátou 25:08 a to ho zařadilo na 26. místo, takže pár pozic ztratil. Petr Vlček dorazil na WP2, na kterém se zařadil na 69. místo se ztrátou 39:10. Štefan Svitko je spolu s více než deseti jezdci už za čtvrtým bodem a je na třetím místě. Před ním už jsou jen Joan Barreda Bort a Adrien Van Beveren. Adrien ztrácí na prvního 3:04 a Štefan 08:23. Za ním je se ztrátou deseti vteřin Xavier De Soultrait.  Ve čtyřkolkách se na WP2 do vedení dostal Ignacio Casale a jen 19 vteřin za ním je Nicolas Cavigliasso. Axel Dutrie si udržel třetí místo. Zdeněk Tůma je se ztrátou 7:42 na 13. místě a Josef Macháček nabral ztrátu 16:51 a klesl na 17. místo.

Po projetí spousty dalších závodníků pátým bodem si Štefan Svitko stále udržuje výborné třetí etapové místo. Jeho ztráta na Joana Barreda Borta je 10:52. Mezi oběma je druhý Adrien Van Beveren. A tito přední jezdci už míří na WP6, takže pokračují ve druhé části této etapy. Milan Engel udržuje 27. místo na WP4 se ztrátou 35:08 a Jan Brabec 34. pozici s rozdílem 41:19. Na WP3 je David Pabiška na 55. místě. Petr Vlček je na druhém průjezdním bodě na 69. místě a Jan Veselý je na 96. místě se ztrátou přes jednu hodinu. Gabriela Novotná se zatím nezobrazuje na prvním měřeném bodě, kde už projelo více než sto jezdců.

V kategorii čtyřkolek se na třetím bodě dostal do vedení Axel Dutrie s náskokem 4:43 na Marcela Medeirose. Třetí pozici udržuje Nelson Augusto Sanabria Galeano. Nicolas Cavigliasso je čtvrtý a na pátém místě je Pablo Copetti. Více minut ztratil Ignacio Casele, který se propadl na 8. místo se ztrátou 9:49. Zdeněk Tůma má na WP2 13. místo se ztrátou 7:42, Josef Macháček 19. místo se ztrátou 16:51 a Olga Roučková 32. místo se ztrátou 32:33.

Jan Brabec

Závodníci třídy motocyklů už se blíží k cíli. První pětice projela posledním měřeným bodem a nyní už je čeká cíl. Ve vedení se celý den drží Joan Barreda Bort, který má v tuto chvíli náskok 3:49 na Adriena Van Beverena. Na třetí místo se nakonec dostal Kevin Benavides a odsunul Štefana Svitka na čtvrté místo na WP7. Števo zatím WP8 neprojel.

Z našich jezdců je nyní nejdál Milan Engel, který je na WP5 na 28. místě, a o šest pozic dál je Jan Brabec. Gabriela Novotná se stále nezobrazuje ani na jednom bodě.

Nějaké problémy mají Michael Metge a Franco Caimihave, kteří zastavili na 242. a 178. km dnešní speciálky a ztratili spoustu času.

Štefan Svitko právě projel přes WP8 a se ztrátou 10:04 se zařadil na sedmé místo, takže pár pozic ztratil. Milan Engel projel WP6 na 25. místě, ale za ním je jen jeden závodník, takže se může pozice ještě změnit. Jeho ztráta je 48:10. Zdeněk Tůma dál zrychluje a na WP4 projel jako desátý nejrychlejší, když na vedoucího jezdce Axela Dutrie ztrácí 21:28. Josef Macháček také trochu získal a zařadil se na 16. pozici s rozdílem 33:06. Olga Roučková projela WP3 se ztrátou 1:09:38 a je na 32. místě.

První závodníci dorazili do cíle dnešní maratónské etapy. Ve vedení se udržel Joan Barreda Bort, který dnes nikomu nedal šanci ho na prvním místě ohrozit. Etapu v těžkém blátivém terénu dokončil v čase 4:44:08 a celkově už je na třetím místě se ztrátou necelých pěti minut. Bohužel při své jízdě měl těžký pád a poranil si levé koleno, takže není jisté, zda zítra odstartuje. Na druhém místě dojel se ztrátou 02:51 Adrien Van Beveren a díky takto malé ztrátě se vrátil do průběžného hodnocení po všech etapách. Na třetím místě zatím skončil Kevin Benavides, který dojel ve ztrátě 08:02, celkově je druhý. Toby Price obsadil místo čtvrté se ztrátou 08:53 a pětici nejlepších doplňuje Pablo Quintanilla.

Michael Walkner nakonec etapu dokončil a dojel na 6. místě. Štefan Svitko v závěru etapy ztratil a den ukončil na sedmém místě. Od Borta ho dělí 9,5 minut. V cíli už je prvních 20 jezdců. Z českých závodníků je nejdál Milan Engel, který je průběžně třicátý po projetí WP7 se ztrátou 50:38. Jan Brabec na WP6 udržel 34. místo, když ztrácí 55:30. David Pabiška projel WP5 na 51. místě a jeho ztráta je 1:43:33. Petr Vlček tento bod projel na 61. místě s rozdílem 2:08:10. Jan Veselý zatím projel WP3 na 99. místě se ztrátou 2:33:21 a Gabriela Novotná zatím stále neprojela ani jeden měřený bod.

Zdeněk Tůma a Josef Macháček se dostali v průběžném hodnocení za sebe. Zdeněk drží na WP5 14. místo se ztrátou 36:57 a Josef 15. místo se ztrátou 37:28. Olga Roučková je zatím stále na WP3.

motorka Milana Engela

Milan Engel dorazil do cíle na 32. místě se ztrátou 56:56. Jan Brabec je jen o pár pozic za ním, na 35. místě, ale už se ztrátou nad jednu hodinu 1:09:06. David Pabiška právě projel WP7 a už ztrácí téměř dvě hodiny. Přesto je to na prozatímní 47. místo. Petr Vlček nabral ztrátu 2:19:133 na WP6 a zatím to je na 57. místo, ale o moc víc závodníků tímto bodem neprojelo, takže se to asi ještě změní. Jan Veselý projel na WP4 se ztrátou 3:10:01 a obsadil 96. pozici. Gabriela Novotná se na časomíře zatím neukázala, ale dle informací od týmu na trati je, jen jí nefunguje měřicí přístroj.

Ve čtyřkolkách už se vedoucí jezdci dostali na WP7, takže jim zbývají dva závěrečné měřené úseky. Zdeněk Tůma projel přes WP6 se ztrátou 32:49 a zatím to je na pěkné 10. místo. Josef Macháček je o jeden měřený bod pozadu a na něm je se ztrátou 37:28 na 15. místě. Olga Roučková projela WP4 se ztrátou 1:35:31 a je na 33. místě.

David Pabiška dnešní etapu dokončil na 49. místě, takže se udržel v první polovině startovního pole. Jeho výsledná ztráta je 2:08:35. Kolem půl hodiny za Davidem skončil Petr Vlček, který etapu dokončil na 57. místě. Jan Veselý do cíle ještě nedorazil, ale už projel WP7 na 89. místě. Gabriela Novotná, která by měla být stále na trati, také do cíle ještě nedorazila a neznáme její mezičasy. Zdeněk Tůma a Josef Macháček obsadili pozice za sebou, když je Zdeněk v cíli na 13. místě a Josef na 14. místě mezi čtyřkolkami. Oba od sebe dělí deset minut. Zdeněk na vítěze Dutrieho ztratil 46:42. Olga Roučková zatím neprojela WP7 a na předchozím bodě držela 31. pozici.

Do cíle dojelo zatím 78 motorek a 20 čtyřkolek. Stále čekáme na dojetí do cíle Jana Veselého, Gabriely Novotné a Olgy Roučkové.

Gabriela Novotná a Jan Veselý dokončili etapu hned za sebou, když Gábina skončila na 94. místě (ztráta 4:53:05) a Honza na 95. místě (5:01:11). Etapu dokončilo 100 motorek. Olga Roučková etapu nakonec dokončila se ztrátou 3:20:49 a obsadila 32. místo z celkových 36 čtyřkolek v cíli.

Výsledky 7. etapy kategorie motocyklů: Top20 + naši závodníci

PČJménoMotorkaStartWP1/CP1WP2WP3WP4WP5/CP2WP6WP7WP8/CP3Cíl
15J. BARREDA BORTHONDA08:39:00= (9)00:00:00▲ (1)00:00:00= (1)00:00:00= (1)00:00:00= (1)00:00:00= (1)00:00:00= (1)00:00:00= (1)00:00:00= (1)00:00:00=
24A. VAN BEVERENYAMAHA08:36:00= (8)00:01:23▼ (10)00:01:34▲ (2)00:01:55= (2)00:03:04= (2)00:05:21= (2)00:04:00= (2)00:03:55= (2)00:03:49= (2)00:02:51=
347K. BENAVIDESHONDA08:21:00= (3)00:00:59▼ (4)00:06:39▼ (13)00:09:17▲ (9)00:09:51▲ (6)00:11:39= (6)00:09:31▲ (3)00:08:07= (3)00:08:20= (3)00:08:02=
48T. PRICEKTM08:18:00= (2)00:01:03▼ (5)00:06:51▼ (15)00:12:34▲ (13)00:12:47▲ (11)00:14:31▲ (8)00:12:22▲ (7)00:09:56▲ (6)00:09:30▲ (4)00:08:43=
510P. QUINTANILLAHUSQVARNA08:30:00= (6)00:02:26▼ (18)00:06:41▲ (14)00:09:01▲ (7)00:09:07▲ (5)00:11:25▲ (4)00:10:04= (4)00:10:01▼ (7)00:09:57▲ (6)00:08:53▲
62M. WALKNERKTM08:44:00= (11)00:00:47▲ (2)00:03:09▼ (4)00:09:05▼ (8)00:10:52▲ (7)00:13:45= (7)00:12:35▼ (8)00:10:37= (8)00:10:11= (8)00:09:16▲
79S. SVITKOKTM08:48:00= (13)00:01:10▲ (7)00:03:55▲ (6)00:07:17▲ (4)00:08:23▲ (3)00:10:52= (3)00:10:29▼ (5)00:09:32= (5)00:10:04▼ (7)00:09:30=
823X. DE SOULTRAITYAMAHA08:56:00= (17)00:00:53▲ (3)00:03:39▼ (5)00:07:10▲ (3)00:08:32▼ (4)00:11:29▼ (5)00:10:56▼ (6)00:09:30▲ (4)00:09:41▼ (5)00:10:03▼
919A. MEOKTM08:15:00= (1)00:03:03▼ (26)00:09:54▲ (23)00:15:20▲ (20)00:15:47▲ (15)00:17:34▲ (13)00:14:57▲ (9)00:12:54= (9)00:12:19= (9)00:12:46=
1020R. BRABECHONDA09:00:00= (19)00:02:03▲ (12)00:04:04▲ (7)00:08:21▲ (6)00:10:53▼ (8)00:15:26▼ (9)00:15:12▼ (11)00:14:33= (11)00:14:37= (11)00:13:48▲
1160J. BARRAGAN NEVADOGAS GAS RALLY REPLICA08:52:00= (15)00:02:14▲ (14)00:04:49▲ (9)00:11:12▼ (11)00:12:36▲ (10)00:15:36= (10)00:15:03= (10)00:13:41= (10)00:14:09= (10)00:14:15▼
123G. FARRES GUELLKTM08:46:00= (12)00:02:26▼ (17)00:07:30▼ (19)00:15:25▼ (21)00:18:39▲ (19)00:21:23▲ (16)00:20:59▲ (14)00:19:36▲ (13)00:19:53▲ (12)00:20:07=
1333D. NOSIGLIA JAGERKTM08:33:00= (7)00:01:06▲ (6)00:02:34▲ (3)00:07:40▼ (5)00:11:22▼ (9)00:16:06▼ (11)00:16:56▼ (12)00:18:26= (12)00:19:58▼ (13)00:20:39=
1429D. OLIVERAS CARRERASKTM08:27:00= (5)00:01:21▼ (9)00:07:15▼ (18)00:12:13▲ (12)00:14:43▼ (14)00:18:21= (14)00:19:29▲ (13)00:20:09▼ (14)00:20:38= (14)00:22:04=
1540J. AUBERTGAS GAS RALLY REPLICA08:58:00= (18)00:01:11▲ (8)00:06:10▼ (11)00:10:39▲ (10)00:13:44▼ (12)00:19:42▼ (15)00:21:08= (15)00:21:24= (15)00:21:59= (15)00:22:40=
1627DM. DUPLESSISHONDA08:24:00= (4)00:02:34▼ (19)00:10:29▼ (25)00:15:15▲ (19)00:17:41▲ (16)00:21:36▼ (17)00:22:34= (17)00:23:24= (17)00:24:10▲ (16)00:25:22=
1761O. MENAHERO09:05:00= (23)00:02:17▲ (15)00:06:30▲ (12)00:14:03▼ (16)00:18:08▼ (18)00:22:29▼ (19)00:22:07▲ (16)00:23:02= (16)00:24:21▼ (17)00:25:25=
1817A. MONLEONKTM08:50:00= (14)00:02:38▼ (21)00:06:52▲ (16)00:14:20▼ (17)00:19:47▼ (20)00:25:47= (20)00:25:40▲ (19)00:24:41▲ (18)00:25:14= (18)00:27:08=
1915L. SANZKTM09:03:00= (21)00:02:12▲ (13)00:05:32▲ (10)00:13:55▼ (15)00:17:57▼ (17)00:22:27▼ (18)00:23:33= (18)00:25:51▼ (19)00:26:37= (19)00:27:27=
2077L. BENAVIDESKTM09:07:00= (25)00:01:59▲ (11)00:04:36▲ (8)00:14:33▼ (18)00:20:21▼ (21)00:26:06= (21)00:26:21▲ (20)00:26:10= (20)00:26:46= (20)00:27:39=
Naši
3237M. ENGELKTM09:11:00= (29)00:03:38▼ (30)00:09:45▲ (22)00:25:08▼ (26)00:35:08▼ (27)00:45:52▼ (28)00:48:10▲ (26)00:50:38▼ (30)00:53:36= (30)00:56:56▼
3591J. BRABECHUSQVARNA09:18:00= (42)00:04:23▲ (36)00:16:13▼ (39)00:33:00▲ (36)00:41:19▲ (34)00:50:58= (34)00:55:30= (34)00:59:57▲ (33)01:03:46= (33)01:09:06▼
4943D. PABIŠKAKTM09:22:30= (51)00:05:51▲ (44)00:24:32▼ (51)01:11:49▼ (54)01:26:26▲ (52)01:43:33▲ (50)01:51:10▲ (47)01:57:41= (47)02:01:58= (47)02:08:35▼
5782P. VLČEKHUSQVARNA09:28:00= (58)00:11:23▼ (65)00:39:10▼ (66)01:31:11▼ (67)01:49:49▲ (66)02:08:10▲ (62)02:19:13▲ (58)02:26:12▲ (56)02:31:21= (56)02:39:00▼
9490G. NOVOTNÁHUSQVARNA09:50:15= (87)04:53:05▼
9588J. VESELÝKTM09:46:15= (81)00:20:30▼ (92)01:04:30▼ (93)02:33:21▼ (96)03:10:01▲ (95)03:43:44▼ (96)04:05:50▲ (90)04:19:29= (90)04:27:06▼ (91)05:01:11▼

Výsledky 7. etapy kategorie čtyřkolek: Top20 + naši závodníci

PČJménoČtyřkolkaStartWP1/CP1WP2WP3WP4WP5/CP2WP6WP7WP8/CP3Cíl
1245A. DUTRIEYAMAHA09:45:45= (13)00:00:45▲ (3)00:00:43= (3)00:00:00▲ (1)00:00:00= (1)00:00:00= (1)00:00:00= (1)00:00:00= (1)00:00:00= (1)00:00:00=
2282M. MEDEIROSYAMAHA09:41:15= (9)00:02:16▲ (7)00:02:50▲ (6)00:04:43▲ (2)00:07:51▼ (3)00:07:44= (3)00:07:17▲ (2)00:06:18= (2)00:05:26= (2)00:04:50=
3241I. CASALEYAMAHA09:33:15= (3)00:00:42▲ (2)00:00:00▲ (1)00:09:49▼ (7)00:11:09▲ (5)00:10:14▲ (4)00:09:53= (4)00:09:38▲ (3)00:08:54= (3)00:08:58=
4251NA. SANABRIA GALEANOYAMAHA09:32:15= (2)00:00:00▲ (1)00:01:11▼ (4)00:05:10▲ (3)00:06:57▲ (2)00:07:33= (2)00:08:34▼ (3)00:10:22▼ (4)00:10:31= (4)00:11:33=
5280GH. GIORDANAYAMAHA09:52:45= (17)00:04:09▲ (15)00:04:08▲ (7)00:08:08▲ (6)00:11:23= (6)00:19:38▲
6249N. CAVIGLIASSOYAMAHA09:55:15= (19)00:02:33▲ (9)00:00:19▲ (2)00:05:46▼ (4)00:09:37= (4)00:14:15▼ (5)00:18:34= (5)00:21:16= (5)00:21:50= (5)00:23:00▼
7246J. GONZALEZ FERIOLIYAMAHA09:55:45= (20)00:03:20▲ (14)00:08:05▲ (13)00:12:26▲ (9)00:16:48▲ (7)00:21:06= (7)00:22:30▲ (6)00:23:02= (6)00:23:04= (6)00:24:48▼
8248A. HERNANDEZYAMAHA09:34:45= (6)00:02:03▲ (5)00:13:54▼ (10)00:17:14▲ (6)00:23:55▼ (7)00:27:26= (7)00:28:37▼
9256W. NOSIGLIAHONDA09:41:45= (10)00:03:09▼ (13)00:05:11▲ (10)00:19:10▼ (14)00:22:19▲ (11)00:25:59▲ (10)00:30:33▲ (9)00:31:23▲ (7)00:30:58▼ (8)00:31:54▼
10266D. SHILOVYAMAHA09:47:15= (14)00:02:54▲ (10)00:06:27▼ (11)00:16:00= (11)00:20:19▲ (8)00:23:54= (8)00:28:52= (8)00:31:49= (8)00:32:17▼ (9)00:32:56▼
11269S. VITSEYAMAHA09:33:45= (4)00:03:01▼ (12)00:13:26▼ (15)00:25:50▼ (16)00:30:09▲ (14)00:35:24▲ (12)00:38:14= (12)00:38:32▲ (9)00:37:58▼ (10)00:38:08▼
12254K. KOOLENBARREN RACER09:35:45= (7)00:02:04▲ (6)00:04:59▼ (9)00:10:27▲ (8)00:34:57▼ (16)00:41:03▲ (15)00:42:21▲ (13)00:43:15▲ (11)00:43:17▼ (12)00:45:24=
13261Z. TŮMAYAMAHA09:51:45= (16)00:04:21= (16)00:07:42▲ (12)00:16:37▼ (13)00:21:28▲ (9)00:36:57▼ (13)00:32:49▲ (10)00:39:26= (10)00:42:37▼ (11)00:46:42▼
14247J. MACHÁČEKYAMAHA09:42:15= (11)00:02:55= (11)00:16:51▼ (18)00:26:19▲ (17)00:33:06▲ (15)00:37:28▲ (14)00:47:41▼ (15)00:51:57▲ (13)00:54:04= (13)00:58:40▼
15271D. MAZZUCCOCAN-AM09:48:45= (15)00:07:07▼ (20)00:10:59▲ (14)00:19:42▼ (15)00:26:31▲ (12)00:30:22▲ (11)00:42:32▼ (14)00:51:26▲ (12)00:55:58▼ (14)01:02:55▼
16257K. WISNIEWSKICAN – AM09:43:45= (12)00:01:40▲ (4)00:04:33▼ (8)00:16:14▼ (12)00:21:55▲ (10)00:25:51▲ (9)00:37:07▼ (11)00:59:24▼ (14)01:02:17▼ (15)01:06:28▼
17294M. SARQUIZCAN-AM09:58:15= (22)00:07:07▲ (21)00:18:46▲ (19)00:36:12▼ (21)00:45:39▲ (19)00:51:57▲ (17)00:57:08▲ (16)01:03:20▲ (15)01:06:08▼ (16)01:11:34▼
18263CA. VERZAYAMAHA09:59:15= (23)00:06:28▲ (19)00:15:08▲ (16)00:29:37▼ (19)00:42:23▲ (17)00:50:05▲ (16)01:03:20▼ (17)01:11:40▲ (16)01:17:46▼ (17)01:29:37▼
19262B. DA COSTAYAMAHA09:34:15= (5)00:14:26▼ (35)00:21:22▲ (21)00:40:44▼ (23)00:55:23= (23)01:07:43▲ (21)01:18:06▲ (19)01:23:42▲ (18)01:24:11▼ (19)01:29:39=
20260A. GIROUDYAMAHA09:53:15= (18)00:06:14▲ (17)00:24:09▼ (24)00:40:54= (24)00:54:14▲ (22)01:04:19▲ (20)01:15:18▲ (18)01:20:26▲ (17)01:23:30▼ (18)01:31:52▼
Naši
32277O. ROUČKOVÁYAMAHA10:04:45= (26)00:11:24▼ (30)00:32:33▼ (31)01:09:38▼ (33)01:35:31▲ (32)01:59:54= (32)02:23:04= (32)02:33:57▲ (30)02:44:59▼ (31)03:20:49▼

Celkové hodnocení: kategorie motocyklů

PČJezdecTýmČasZtrátaPenalizace
14 ADRIEN VAN BEVERENYAMALUBE YAMAHA21:49:18
247 KEVIN BENAVIDESMONSTER ENERGY HONDA21:52:32+00:03:14
35 JOAN BARREDA BORTMONSTER ENERGY HONDA21:54:03+00:04:45
42 MATTHIAS WALKNERRED BULL KTM FACTORY21:57:36+00:08:180:01:00
58 TOBY PRICERED BULL KTM FACTORY22:02:52+00:13:34
623 XAVIER DE SOULTRAITYAMALUBE YAMAHA22:05:57+00:16:390:02:00
719 ANTOINE MEORED BULL KTM FACTORY22:07:58+00:18:400:01:00
810 PABLO QUINTANILLAROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA22:10:05+00:20:47
93 GERARD FARRES GUELLHIMOINSA RACING22:22:45+00:33:27
109 ŠTEFAN SVITKOSLOVNAFT RALLY22:23:11+00:33:530:01:00
1120 RICKY BRABECMONSTER ENERGY HONDA22:28:52+00:39:34
1240 JOHNNY AUBERTGAS GAS MOTORSPORT22:51:49+01:02:310:03:00
1333 DANIEL NOSIGLIA JAGERHT RALLY RAID HUSQVARNA22:53:51+01:04:33
1468 JOSE IGNACIO CORNEJO FLORIMOMONSTER ENERGY HONDA23:05:26+01:16:08
1529 DANIEL OLIVERAS CARRERASHIMOINSA RACING23:12:39+01:23:21
1612 JUAN PEDRERO GARCIASHERCO TVS RALLY23:12:43+01:23:250:01:00
1760 JONATHAN BARRAGAN NEVADOGAS GAS MOTORSPORT23:13:30+01:24:120:05:00
1815 LAIA SANZKTM FACTORY RACING23:15:12+01:25:540:02:00
1977 LUCIANO BENAVIDESKTM FACTORY RACING23:16:31+01:27:130:03:00
2061 ORIOL MENAHERO MOTOSPORTS23:24:02+01:34:44
Naši
2937 MILAN ENGELMOTO RACING GROUP25:27:53+03:38:350:01:00
4491 JAN BRABECBIG SHOCK RACING27:53:39+06:04:212:00:00
5243 DAVID PABIŠKABARTH RACING TEAM29:22:30+07:33:12
5782 PETR VLČEKKLYMČIW RACING31:04:22+09:15:04
8088 JAN VESELÝMOTO RACING GROUP (MRG)37:22:19+15:33:01
8390 GABRIELA NOVOTNÁKLYMCIW RACING39:14:54+17:25:36

Celkové hodnocení: kategorie čtyřkolek

PČJezdecTýmČasZtrátaPenalizace
1241 IGNACIO CASALECASALE RACING26:55:11
2248 ALEXIS HERNANDEZALEXIS HERNANDEZ27:56:20+01:01:090:02:00
3246 JEREMIAS GONZALEZ FERIOLICONSULTORES DE EMPRESAS28:23:24+01:28:13
4249 NICOLAS CAVIGLIASSOTEAM AL DESERT28:26:31+01:31:20
5245 AXEL DUTRIE TEAM29:46:18+02:51:070:10:00
6269 SIMON VITSEAL DESERT30:08:15+03:13:04
7254 KEES KOOLENMAXXIS SUPER B30:15:41+03:20:300:01:00
8282 MARCELO MEDEIROSTAGUATUR RACING30:25:14+03:30:032:01:00
9251 NELSON AUGUSTO SANABRIA GALEANOSANABRIA DAKAR32:06:03+05:10:522:00:00
10256 WALTER NOSIGLIANOSIGLIA SPORT32:14:57+05:19:460:01:00
11266 DMITRIY SHILOVASTANA MOTORSPORTS32:20:33+05:25:222:21:00
12271 DANIEL MAZZUCCOMAZZUCCO CAN-AM33:08:51+06:13:40
13280 GIULIANO HORACIO GIORDANAGIORDANA DAKAR33:12:06+06:16:55
14261 ZDENĚK TŮMABARTH RACING34:10:17+07:15:06 
15260 ALEXANDRE GIROUDTEAM GIROUD34:23:35+07:28:24
16262 BRUNO DA COSTALA COMPAGNIE DU LIT34:29:39+07:34:280:01:00
17257 KAMIL WISNIEWSKISONIK34:41:15+07:46:042:00:00
18247 JOSEF MACHÁČEKBARTH RACING34:48:08+07:52:572:13:00
19291 PABLO LUIS NOVARAMAZZUCCO CAN-AM36:33:58+09:38:47
20263 CARLOS ALEJANDRO VERZAVERZA RALLY38:40:59+11:45:482:00:00
32277 OLGA ROUČKOVÁMOTO RACING GROUP58:43:38+31:48:2710:00:00