Rallye Dakar se letos dostala do jubilejního 40. ročníku a organizátoři si dali opravdu záležet, aby to byl pravý Dakar s těžkým terénem i navigací. Ve středu 17. ledna 2018 je na programu již 11. etapa, při které se závodníci dostanou z města Belén do Chilecita přes Fiambalu. Už včerejší etapa ukázala, že byla hodně náročná, spousta favoritů udělala navigační chyby, přišly pády a také odstoupení několika jezdců, včetně Adriena Van Beverena. Většina jezdců, kteří dnešní oblast zažili při jiných ročnících, mluví o tom, že jde o jedno z nejdrsnějších míst v Argentině a pokud bude velké horko, bude to ještě těžší.

Mapa 11. etapy rallye Dakar 2018.

Jedenáctá etapa je jiná pro motorky/čtyřkolky a pro auta a kamiony. Na začátku je to ale pro všechny stejně dlouhé, protože je čeká delší přejezd na start rychlostní zkoušky. Motorky den ukončí ve Fiambale, zatímco auta a kamiony dojedou do Chilecita. Motorky a čtyřkolky totiž čeká další maratónská etapa, takže musí mít bivak oddělený od ostatních. Na konci dnešní etapy je tak čeká další společná noc s ostatními soupeři a vlastní příprava strojů na zítřejší etapu. Rychlostní zkouška má dnes délku 280 km, a pokud budou panovat vysoké teploty, sníží se pevnost písku, který je na 70% měřeného úseku. Po tolika dnech závodění to bude opravdová zkouška sil a odhodlání všech jezdců. Etapa vede krajinou v nadmořských výškách kolem 2 000 m n. m. Na trase budeme jezdce sledovat na devíti průjezdních bodech a čekají je čtyři kontrolní body a jedna tankovačka.

Výškový profil 11. etapy rallye Dakar 2018.

Stejně jako v roce 2016, čas ze speciálky z předchozího dne určil pořadí na startu a díky tomu budou mezi sebe zamíchány všechny stroje. Dnešní etapu otevře Matthias Walkner, který byl včera na své KTM nejrychlejší. Díky tomu, že jeho hlavní rivalové včera udělali navigační chyby, budou startovat více vzadu a Matthias má šanci si vyjet další náskok do celkového pořadí. Na start dnešní etapy se postaví 93 motorek, 34 čtyřkolek, 52 aut, 9 bugin a 30 kamionů.

Bohužel do dnešní etapy nenastoupí Štefan Svitko, který měl včera těžký pád a zranil se. Slovenský závodník včerejší etapu dokončil na 26. místě, při návštěvě lékařů si ještě snažil připravit roadbook, ale nakonec dnes ráno přišlo rozhodnutí letošní Dakar předčasně ukončit. Důvodem jsou velké bolesti v horní části těla. Podle lékařů má zraněnou klíční kost. Števo odstupuje z celkového 8. místa. Největší úspěch zažil před dvěma lety, kdy skončil druhý. Z celkových devíti účastí je toto třetí odstoupení. Přejeme rychlé uzdravení.

Štefan Svitko

A je odstartováno. Matthias Walkner začal odkrajovat první kilometry dnešní speciálky. Po 12 minutách za ním vyrazil včera druhý Pablo Quintanilla. Mezi nimi odstartovala již čtyři auta. Milan Engel pojede z 23. místa mezi motorkami, Štefan Svitko měl jet jako 26., ale nepojede, David Pabiška jako 45. motorkář, Petr Vlček 47., Jan Brabec 66., Jan Veselý 78. a Gabriela Novotná 80. Ze čtyřkolkářů pojede z našich jako první Zdeněk Tůma, který byl včera jedenáctý. Hned za ním po půl vteřině odstartuje Josef Macháček, který byl 13. Olga Roučková pojede jako 25. mezi čtyřkolkami, ale časově se vešla mezi Jana Veselého a Gabrielu Novotnou, takže na začátku etapy pojedou téměř společně. Pro ně už to bude velice těžké, protože na trati bude spousta závodních strojů včetně aut a kamionů.

V etapě máme zatím tři závodníky na motorkách, kterými jsou Matthias Walkner, Pablo Quintanilla a Gerard Farres Guell a Matthias Walkner už dorazil na první průjezdní bod v čase 28:05. Nejvíce je v etapě aut, kterých odstartovalo už deset. Ostatní třídy zatím nestartovaly.

Pablo Quintanilla se na WP1 dostal do průběžného vedení o 18 vteřin nad Matthiase Walknera, který už dorazil na WP2.

Do etapy odstartoval Milan Engel. Na prvním měřeném bodě projelo deset závodníků a na první místo se dostal Johnny Aubert z týmu Gas Gas. Na místě druhém je se ztrátou 1:07 Pablo Quintanilla z Chile, kterému včera ze soutěže odstoupil bratr. Matthias Walkner s KTM udržuje třetí místo se ztrátou 1:25. Dále pak jsou Oriol Mena a Gerard Farres Guell. Na WP2 se do vedení dostal Pablo Quintanilla, který jen o 14 vteřin překonal Johnnyho Auberta. Matthias Walkner se drží jako třetí nejrychlejší, i když stále je to on, kdo otevírá etapu, takže je to pro něj mnohem těžší. Matthias už projel na WP3 a stejně tak sem dorazil Pablo. Chilský závodník je opět první s náskokem 4:23 na Rakušana.

Druhý český závodník vyrazil do 11. etapy a je jím David Pabiška. V kategorii čtyřkolek odstartovalo prvních sedm jezdců.

Dakar bohužel také skončil pro Gabrielu Novotnou. Ta si ve včerejší etapě při pádu 90 km před cílem zlomila klíční kost. I přesto etapu úspěšně dojela. Do dnešní etapy nenastoupila, protože se po vyšetření potvrdilo, že není v závodě schopná pokračovat. Nyní už plánuje cestu domů, kde ji čeká operace. V závodě z týmu Klymčiw Racing už pokračují jen Petr Vlček a Američan Bill Conger.

Gabriela Novotná

Milan Engel projel na WP1 se ztrátou 4:53, takže se udržel na startovním 23. místě. Jan Brabec si výrazně polepšil, o téměř 30 míst, když tu projel se ztrátou 8:05 a zařadil se na 36. pozici. David Pabiška také trochu získal, když poskočil na 40. místo se ztrátou 9:35. Hodně se propadl Jonathan Barragan Nevado, který se propadl z 11. místa na 37. pozici. Petr Vlček na WP1 projel se ztrátou rovných 12 minut a zařadil se na 46. místo. Milan Engel už dorazil na WP2, kde se zařadil na prozatímní 21. místo s rozdílem 8:24 na prvního Tobyho Price. Toby se do vedení dostal už na WP1 po startu až z 19. místa. Na druhé místo se dostal Antoine Meo, který stejně jako Toby udělal včera navigační chybu a startoval až z 26. místa. Antoine na prvního ztrácí jen 28 vteřin. Kevin Benavides se dostal také zpátky dopředu. Po startu z 18. místa je třetí se ztrátou jen 36 vteřin. Pablo Quintanilla klesl na čtvrtou pozici. Do etapy odstartoval Jan Veselý.

Na třetím waypointu se do čela zatím vrátil Pablo Quintanilla, ale musí se počkat na příjezd Tobyho Price, Antoine Mea a Kevina Benavidese, kteří zamíchali pořadím na předchozích bodech. Průběžně druhý je zatím Gerard Farres Guell a třetí Matthias Walkner. První tito tři jezdci už projeli nejen WP4, ale i WP5. Nejrychlejší z nich je nyní Gerard Farres Guell, za kterým je druhý Matthias Walkner se ztrátou 1:31 a výrazných 16:50 ztrácí zatím třetí Matthias Walkner. Brzy by na tyto body měli dojet další závodníci.

Ve čtyřkolkách si prvenství na WP1 udržuje Nicolas Caviglisso. Na druhém místě je Daniel Domaszewski s rozdílem 56 vteřin a Ignacio Casale se zařadil na třetí pozici se ztrátou 1:45. Josef Macháček tu projel jako patnáctý nejrychlejší se ztrátou 6:54. U Zdeňka Tůmy se zatím časy nezobrazují. Olga Roučková už je také v etapě.

Navigační problémy má v dnešní etapě Joan Barreda Bort, který už na 50 kilometrech dnešní rychlostní zkoušky ztratil 6 minut. Na pár minut zastavil i na 100. kilometru a nedaří se mu ani v dalších úsecích, kde dál ztrácí. Toby Price naopak získává a udržuje průběžné vedení před Kevinem Benavidesem.

Etapa pokročila dál, když už se přední jezdci dostali na tankovačku a vyrazili do závěrečné části dnešního měřeného úseku. Na pátém měřeném úseku už projelo téměř 20 závodníků, takže tu máme lepší srovnání. Ve vedení se od rána drží Toby Price, který i na tomto bodě vyjel náskok přes jednu minutu na svého týmového kolegu Antoina Mea. Kevin Benavides z týmu Hondy stále koliduje kolem 2. – 3. místa, nyní je třetí se ztrátou 1:25. Ricky Brabec také zajíždí dobré časy a je průběžně čtvrtý. Gerard Farres Guell doplňuje pětici nejlepších a dál jsou Matthias Walkner, Johnny Aubert, Juan Pedrero Garcia, Jose Ignacio Cornejo Florimo a Top10 uzavírá Armand Monleon. Na WP6 projelo devět jezdců a do tankovačky prvních pět. Přes devátý průjezdní bod projel Matthias Walkner, který už má před sebou poslední kilometry dnešní speciálky.

Toby Price

Milan Engel na čtvrtém bodě ztrácí 23:10 a je na 20. místě. David Pabiška protnul WP3 a se ztrátou 40 minut je na 40. místě. Jan Brabec zatím tímto bodem neprojel a na WP2 byl na 33. místě. Petr Vlček trochu ztratil a na WP2 se propadl na 55. místo se ztrátou 22:51. Jan Veselý naopak dál získává a projel tu s půlhodinovou ztrátou na 65. místě. Ve třídě čtyřkolek se na prvním místě stále drží Nicolas Cavigliasso, který vede na zatím všech průjezdních bodech. Nyní je na cestě do WP4. Na druhém místě za ním je se ztrátou 04:21 Ignacio Casale, který se na WP2 dostal před Daniela Domaszewskiho. Daniel je nyní třetí s rozdílem 6:32. Josef Macháček projel na WP2 na 12. místě se ztrátou 10:48. Zdeněk Tůma ztratil mnohem víc, 36:09 a zařadil se na 27. místo. O tři místa dál je Olga Roučková se ztrátou 41:12.

Máme tu cíl dnešní etapy. Jako první dojel Matthias Walkner, který dojel v čase 4:12:34. Udržuje si díky tomu průběžné první místo. Za něj se zařadil Gerard Farres Guell s rozdílem 1:31. Na třetím místě je zatím Juan Pedrero Garcia se ztrátou 11:45 a čtvrtý v cíli dnešní maratónské etapy je Pablo Quintanilla, ale jeho ztráta je už 22:55, takže se jistě posune v pořadí dál. Přibližně 15 závodníků zatím opustilo tankovačku a zamířili do závěrečné části etapy. Na pěkném 16. místě se stále drží Španělka Laia Sanz, která průběžně ztrácí 28 minut. Z našich jezdců je nejdál David Pabiška, který projel přes WP5 se ztrátou 52:08 a zařadil se na 38. místo. Projel tu i Petr Vlček s rozdílem 1:09:18, takže je zatím na 47. místě. Bohužel časy zmizely u Milana Engela, který naposledy projel přes WP4 a byl na 20. místě. Jan Veselý překonal WP3 se ztrátou 1:23:27 a je na 77. místě. Jan Brabec má zatím čas jen po průjezdu WP2, kde byl na 34. místě.

Ve čtyřkolkách je čelo této třídy na WP5, kde si první pozici udržuje Nicolas Cavigliasso před Ignaciem Casale, který ztrácí 8:03. Na třetím místě je s rozdílem bez jedné vteřiny deseti minut Daniel Domaszewski. Josef Macháček stále figuruje na WP3 s 12. časem a ztrátou 24:17. Zdeněk Tůma i Olga Roučková jsou zatím po projetí WP2 na 27. a 30. pozici.

Joan Barreda Bort

Ze závodu nakonec odstoupil Joan Barreda Bort, který poslední čtyři dny bojoval se zraněným levým kolenem po pádu v dřívější 7. maratónské etapě. Španěl se rozhodl skončit i přes to, že byl na průběžném druhém místě v celkovém hodnocení. V závodě tak letos odpadla spousta předních rychlých jezdců. Byli to například Adrien Metge, Ondřej Klymčiw, loňský vítěz Sam Sunderland, Franco Caimi, Michael Metge, Xavier De Soultrait, jeho týmový kolega z Yamahy Adrien Van Beveren, Štefan Svitko a kromě Ondry Klymčiwa z českých závodníků ještě čtyřkolkář Tomáš Kubiena, první česká motorkářka na Dakaru Gabriela Novotná.

Nyní se na listině odstoupivších také objevil Milan Engel, v tuto chvíli nejlepší český motocyklista na letošním Dakaru. Po včerejší etapě byl na celkovém 24. místě. Dle dalších informací od týmu je Milan zraněný, ale nemělo by jít o nic vážného.

Milan Engel

Toby Price je vítězem této etapy. I když startoval až z 19. místa, dokázal mít nejlepší tempo a etapu dokončil v čase 4:01:33. Na druhém místě skončil domácí Kevin Benavides, který má ztrátu 1:38. Antoine Meo udržel třetí místo, takže na čele máme trojici, která to včera pokazila a dnes si spravila chuť. Ricky Brabec se udržel také vpředu a skončil jako čtvrtý nejrychlejší. Matthias Walkner byl proto odsunut na pátou pozici se ztrátou jedenácti minut. David Pabiška dorazil na tankovačku na 36. místě a už vyrazil do závěrečné části trati. Nyní ztrácí 1:13:46.

Na časomíře se konečně objevil Jan Brabec, u kterého nemáme časy na WP3 – WP6. Na tankovačku dorazil se ztrátou 1:30:30 a drží průběžné 46. místo. Petr Vlček projel WP6 se ztrátou 1:32:46 a je na 50. místě a nyní na stejné pozici dojel na tankování se ztrátou 1:44:11. Jan Veselý projel na WP5 se ztrátou 1:53:41 a posunul se na 73. místo.

Ve čtyřkolkách vyrazil do závěrečné části trati z prvního místa Nicolas Cavigliasso, na kterého ztrácí více než 14 minut Ignacio Casale. Průběžně třetí je stále Daniel Domaszewski, takže má Argentina zatím pěkné 1. a 3. místo. Josef Macháček udržuje 14. pozici se ztrátou 46:24. Olga Roučková projela WP4 se ztrátou 1:51:47, takže je pořád na 28. místě. Zdeněk Tůma zatím nedorazil dál než za WP2.

David Pabiška dokončil další etapu. Dnes dojel v čase 5:42:05, což je ztráta 1:40:32. Tím si udržel průběžné 37. místo. K cíli nemá daleko také Petr Vlček, který projel devátým průjezdním bodem se ztrátou 1:53:49 a je na 48. pozici. Jan Brabec vyjel z tankovačky na 46. místě se ztrátou 1:30:30 a čeká ho závěr dnešní etapy. Jan Veselý je zatím za WP6, kde projel na 75. místě s rozdílem 2:28:18. V cíli etapy jsou první čtyřkolky. Na čele se udržel Nicolas Cavigliasso a za ním dojel Ignacio Casale, ale se ztrátou 15:14. Další v cíli je s více než půlhodinovou ztrátou Dmitriy Shilow a čtvrtý je zatím Jeremas Gonzalez Ferioli. Josef Macháček projel posledním průjezdním bodem a čeká ho závěr etapy. Zatím si drží 12. pozici se ztrátou 45:07. Olga Roučková je na WP5 na 28. místě a ztrácí 2:06:09. Zdeněk Tůma nabral na WP4 ztrátu 1:18:49 a drží se na 25. místě.

Jan Brabec dorazil do cíle se ztrátou 2:11:26 a zařadil se na 46. pozici, kterou udržoval už na předchozích časech. Petr Vlček nabral ztrátu 2:41:06 a umístil se na 57. místě. Na trati už je jen Jan Veselý.

Josef Macháček dokončil etapu ve ztrátě 1:29:52 a obsadil průběžné 15. místo. Olga Roučková vyrazila do závěrečné části trati se ztrátou 2:46:23, když je průběžně na 28. pozici. Zdeněk Tůma dojel do tankovačky se ztrátou 1:49:46 a je zatím 21.

Jan Veselý už je také v cíli. Jedenáctou etapu dokončil se ztrátou 3:41:36 a je zatím na 72. místě.

Za zmínku také stojí výkon Oriola Meny, který se jako nováček zařadil na celkové 10. místo. Do dvacítky nejlepších se dostali také další dva nováčci, kterými jsou Jonathan Barragan Nevado a Andrew Short.

Zdeněk Tůma nakonec dorazil do cíle se ztrátou 2:09:38 a zařadil se na 18. místo. Olga Roučková dojela do cíle se ztrátou 3:51:50 a je na 27. místě. Etapu zatím dokončilo 86 motorek (z 93 startujících) a 26 čtyřkolek (z 34 startujících).

Průběžné výsledky 11. etapy kategorie motocyklů: Top20 + naši závodníci

PČJménoMotorkaStartWP1/CP1WP2WP3/CP2WP4/CP3WP5WP6PřerušeníStart 2WP9Cíl
18T. PRICEKTM09:08:00= (19)00:00:00▲ (1)00:00:00= (1)00:00:00= (1)00:00:00= (1)00:00:00= (1)00:00:00= (1)00:00:00= (1)00:00:00= (1)00:00:00= (1)00:00:00=
247K. BENAVIDESHONDA09:06:00= (18)00:00:49▲ (4)00:00:36▲ (3)00:00:50▲ (2)00:00:52= (2)00:01:25▼ (3)00:01:49▲ (2)00:01:35= (2)00:01:35= (2)00:01:29= (2)00:01:38=
319A. MEOKTM09:17:00= (26)00:00:03▲ (2)00:00:28= (2)00:01:02▼ (3)00:01:30= (3)00:01:10▲ (2)00:01:54▼ (3)00:01:47= (3)00:01:47= (3)00:02:20= (3)00:06:31=
420R. BRABECHONDA09:15:00= (25)00:01:12▲ (5)00:02:02▼ (6)00:03:23▲ (5)00:04:31▲ (4)00:04:44= (4)00:05:52= (4)00:06:09= (4)00:06:09= (4)00:07:17= (4)00:07:34=
52M. WALKNERKTM07:33:00= (1)00:02:04▼ (7)00:02:21= (7)00:05:27= (7)00:08:10▲ (6)00:07:45= (6)00:09:35= (6)00:09:21= (6)00:09:21= (6)00:09:30▲ (5)00:11:01=
63G. FARRES GUELLKTM07:57:00= (3)00:02:31▼ (9)00:03:06▲ (8)00:04:49▲ (6)00:05:57▲ (5)00:06:14= (5)00:08:16= (5)00:08:45= (5)00:08:45= (5)00:10:33▼ (6)00:12:32=
740J. AUBERTGAS GAS RALLY REPLICA08:15:00= (6)00:00:39▲ (3)00:01:59▼ (5)00:08:40▼ (8)00:10:46▲ (7)00:11:48= (7)00:14:46= (7)00:16:09= (7)00:16:09= (7)00:17:13= (7)00:19:38=
812J. PEDRERO GARCIASHERCO TVS08:12:00= (5)00:03:37▼ (14)00:05:00▲ (10)00:11:32▲ (9)00:13:35▲ (8)00:14:10= (8)00:17:34= (8)00:18:22= (8)00:18:22= (8)00:20:08= (8)00:22:46=
961O. MENAHERO08:09:00= (4)00:02:22▼ (8)00:05:04▼ (11)00:14:43▼ (14)00:16:36▲ (12)00:17:32▲ (11)00:20:34▲ (10)00:23:13= (10)00:23:13= (10)00:24:58= (10)00:27:00▲
1068JI. CORNEJO FLORIMOHONDA08:18:00= (7)00:03:51▼ (15)00:05:22▲ (12)00:12:26▲ (10)00:14:38▲ (9)00:15:48= (9)00:18:59= (9)00:20:18= (9)00:20:18= (9)00:23:36= (9)00:27:08▼
1117A. MONLEONKTM08:54:00= (12)00:03:16= (12)00:05:34▼ (14)00:12:36▲ (11)00:15:03▲ (10)00:15:55= (10)00:22:30▼ (11)00:24:51= (11)00:24:51= (11)00:27:41= (11)00:33:38=
1210P. QUINTANILLAHUSQVARNA07:45:00= (2)00:01:46▼ (6)00:01:45▲ (4)00:01:04= (4)00:22:09▼ (19)00:23:04▲ (18)00:25:47▲ (14)00:27:02▲ (13)00:27:02= (13)00:30:07▲ (12)00:33:56=
1354A. SHORTHUSQVARNA08:21:00= (8)00:03:23▼ (13)00:05:33= (13)00:13:11▲ (12)00:16:26▲ (11)00:18:12▼ (13)00:25:29= (13)00:28:25▼ (15)00:28:25= (15)00:31:07▲ (14)00:36:22▲
1464M. SAMUELSHONDA08:24:00= (9)00:02:56▼ (10)00:04:59▲ (9)00:13:38▼ (13)00:17:07= (13)00:17:54▲ (12)00:25:08= (12)00:26:50= (12)00:26:50= (12)00:30:08▼ (13)00:36:27▼
1529D. OLIVERAS CARRERASKTM08:27:00= (10)00:03:07▼ (11)00:05:36▼ (15)00:15:36= (15)00:19:02▲ (14)00:20:34= (14)00:26:45▼ (15)00:28:17▲ (14)00:28:17= (14)00:33:14▼ (15)00:40:44=
1644R. FAGGOTTERYAMAHA08:58:00= (14)00:06:24▼ (27)00:09:26▲ (24)00:18:16▲ (19)00:21:50▲ (18)00:23:37▼ (19)00:29:24▲ (18)00:32:14▲ (17)00:32:14= (17)00:35:30= (17)00:41:11▲
1727DM. DUPLESSISHONDA09:24:00= (42)00:04:42▲ (21)00:08:28▲ (20)00:20:13▼ (22)00:23:21▲ (20)00:25:43▼ (21)00:30:06▲ (19)00:32:43= (19)00:32:43= (19)00:35:59▲ (18)00:41:49▲
1815L. SANZKTM08:56:00= (13)00:04:42▼ (20)00:08:09▲ (19)00:16:09▲ (16)00:19:39= (16)00:21:45= (16)00:28:53= (16)00:31:48= (16)00:31:48= (16)00:34:54= (16)00:44:05▼
1933D. NOSIGLIA JAGERKTM09:02:00= (16)00:03:52= (16)00:05:43= (16)00:18:00▼ (18)00:24:38▼ (23)00:26:17= (23)00:33:22= (23)00:36:30= (23)00:36:30= (23)00:40:02▲ (20)00:48:53▲
2052J. CERUTTIHUSQVARNA09:11:00= (21)00:04:27▲ (17)00:07:56▼ (18)00:19:42▼ (21)00:23:29= (21)00:25:38▲ (20)00:32:27▼ (21)00:36:01▼ (22)00:36:01= (22)00:43:23= (22)00:52:53▲
Naši
3743D. PABIŠKAKTM09:25:00= (44)00:09:35▲ (40)00:17:29▼ (42)00:40:00▲ (40)00:47:43▲ (39)00:52:08▲ (38)01:05:29▲ (37)01:13:46▲ (36)01:13:46= (36)01:25:10▼ (37)01:40:32=
4891J. BRABECHUSQVARNA09:33:00= (63)00:08:05▲ (34)00:12:39▲ (31)01:30:30▼ (46)01:30:30= (46)02:11:26=
5782P. VLČEKHUSQVARNA09:25:30= (45)00:12:00▼ (46)00:22:51▼ (53)00:51:32▲ (52)01:02:40▲ (49)01:09:18▲ (48)01:32:46▼ (50)01:44:11▼ (52)01:44:11= (52)01:53:49▲ (48)02:41:06▼
7088J. VESELÝKTM09:38:00= (74)00:15:48▲ (66)00:30:01▲ (63)01:23:27▼ (76)01:44:11▲ (75)01:53:41▲ (73)02:28:18▼ (75)02:45:09▼ (77)02:45:09= (77)03:09:02▲ (70)03:41:36▼

Celkové hodnocení: kategorie motocyklů

PČJezdecTýmČasZtrátaPenalizace
12 MATTHIAS WALKNERRED BULL KTM FACTORY36:33:370:01:00
247 KEVIN BENAVIDESMONSTER ENERGY HONDA37:05:37+00:32:00
38 TOBY PRICERED BULL KTM FACTORY37:12:54+00:39:17
43 GERARD FARRES GUELLHIMOINSA RACING37:22:54+00:49:17
519 ANTOINE MEORED BULL KTM FACTORY37:32:42+00:59:050:01:00
620 RICKY BRABECMONSTER ENERGY HONDA37:51:47+01:18:10
740 JOHNNY AUBERTGAS GAS MOTORSPORT38:23:11+01:49:340:19:00
810 PABLO QUINTANILLAROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA38:26:56+01:53:19
968 JOSE IGNACIO CORNEJO FLORIMOMONSTER ENERGY HONDA38:39:34+02:05:57
1061 ORIOL MENAHERO MOTOSPORTS38:46:44+02:13:07
1129 DANIEL OLIVERAS CARRERASHIMOINSA RACING38:59:50+02:26:13
1233 DANIEL NOSIGLIA JAGERHT RALLY RAID HUSQVARNA39:03:56+02:30:19
1315 LAIA SANZKTM FACTORY RACING39:08:07+02:34:300:02:00
1412 JUAN PEDRERO GARCIASHERCO TVS RALLY39:10:40+02:37:030:16:00
1517 ARMAND MONLEONDAMING RACING39:23:12+02:49:35
1660 JONATHAN BARRAGAN NEVADOGAS GAS MOTORSPORT39:27:45+02:54:080:20:00
1754 ANDREW SHORTROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA39:40:08+03:06:31
1844 RODNEY FAGGOTTERYAMALUBE YAMAHA39:54:51+03:21:14
1927 DIEGO MARTIN DUPLESSISMEC TEAM40:43:15+04:09:380:10:00
2052 JACOPO CERUTTIMOTO RACING GROUP41:40:19+05:06:420:05:00
Naši
4091 JAN BRABECBIG SHOCK RACING48:11:19+11:37:423:03:00
4343 DAVID PABIŠKABARTH RACING48:42:31+12:08:54
4882 PETR VLČEKKLYMČIW RACING51:49:05+15:15:28
7288 JAN VESELÝMOTO RACING GROUP69:41:09+33:07:327:00:00

Výsledky 11. etapy kategorie čtyřkolek: Top20 + naši závodníci

PČJménoČtyřkolkaStartWP1/CP1WP2WP3/CP2WP4/CP3WP5WP6PřerušeníStart 2WP9Cíl
1249N. CAVIGLIASSOYAMAHA09:23:00= (2)00:00:00▲ (1)00:00:00= (1)00:00:00= (1)00:00:00= (1)00:00:00= (1)00:00:00= (1)00:00:00= (1)00:00:00= (1)00:00:00=
2241I. CASALEYAMAHA09:24:00= (3)00:01:45= (3)00:01:11▲ (2)00:04:21= (2)00:08:10= (2)00:08:03= (2)00:10:48= (2)00:14:08= (2)00:14:08= (2)00:00:00▲ (1)00:15:14▼
3266D. SHILOVYAMAHA09:24:30= (4)00:02:34= (4)00:03:44▼ (5)00:10:28▼ (6)00:12:19▲ (5)00:13:43= (5)00:19:19= (5)00:23:58= (5)00:23:58= (5)00:14:00▲ (3)00:34:49=
4246J. GONZALEZ FERIOLIYAMAHA09:23:00= (1)00:02:51▼ (6)00:03:01▲ (4)00:09:18▼ (5)00:14:03▼ (6)00:15:20= (6)00:21:15= (6)00:25:32= (6)00:25:32= (6)00:17:46▲ (5)00:36:55▲
5245A. DUTRIEYAMAHA09:26:30= (7)00:02:49▲ (5)00:03:52▼ (6)00:07:30▲ (4)00:09:18= (4)00:10:57= (4)00:16:59= (4)00:21:04= (4)00:21:04= (4)00:17:40= (4)00:37:39▼
6282M. MEDEIROSYAMAHA09:25:00= (5)00:13:09▼ (25)00:14:17▲ (18)00:25:55▲ (14)00:29:23▲ (11)00:31:57▲ (10)00:38:01▲ (9)00:42:11= (9)00:42:11= (9)00:33:36▲ (7)00:53:19▲
7260A. GIROUDYAMAHA09:32:30= (14)00:06:20▲ (13)00:10:59= (13)00:28:28▼ (15)00:34:24= (15)00:36:10= (15)00:42:25▲ (11)00:48:28▲ (10)00:48:28= (10)00:37:57▲ (8)00:54:00▲
8257K. WISNIEWSKICAN – AM09:31:00= (13)00:06:37▼ (15)00:10:36▲ (11)00:23:53= (11)00:29:36▼ (12)00:34:35▼ (13)00:44:15▲ (12)00:48:45= (12)00:48:45= (12)00:39:16▲ (9)00:55:54▲
9248A. HERNANDEZYAMAHA09:28:00= (9)00:03:37▲ (7)00:07:32▼ (8)00:16:58= (8)00:20:41= (8)00:22:23= (8)00:30:33= (8)00:33:16= (8)00:33:16= (8)00:40:51▼ (10)00:56:09▲
10254K. KOOLENBARREN RACER09:28:30= (10)00:04:42▲ (9)00:07:48= (9)00:15:53▲ (7)00:18:38= (7)00:19:47= (7)00:23:53= (7)00:28:40= (7)00:28:40= (7)00:19:01▲ (6)00:58:14▼
11271D. MAZZUCCOCAN-AM09:37:00= (21)00:03:37▲ (8)00:04:51▲ (7)00:17:48▼ (9)00:24:20= (9)00:28:54= (9)00:45:15▼ (13)00:55:54▼ (15)00:55:54= (15)00:54:09▲ (13)01:24:00▲
12268JB. NIJEN TWILHAARCAN – AM09:42:00= (26)00:05:50▲ (11)00:10:59▼ (14)00:34:53▼ (16)00:42:04= (16)00:48:10= (16)00:58:18= (16)01:04:35= (16)01:04:35= (16)01:03:13▲ (14)01:26:57▲
13262B. DA COSTAYAMAHA09:30:00= (11)00:05:29▲ (10)00:11:32▼ (15)00:24:33▲ (13)00:30:50= (13)00:32:24▲ (11)00:49:54▼ (15)00:55:02▲ (14)00:55:02= (14)00:52:20▲ (12)01:27:27▼
14280GH. GIORDANAYAMAHA09:32:30= (15)00:06:33▲ (14)00:09:59▲ (10)00:22:11= (10)00:29:06= (10)00:32:57▼ (12)00:42:04▲ (10)00:48:44▼ (11)00:48:44= (11)00:43:22= (11)01:08:54=
15247J. MACHÁČEKYAMAHA09:30:30= (12)00:06:54▼ (16)00:10:48▲ (12)00:24:17= (12)00:30:58▼ (14)00:35:34= (14)00:46:24= (14)00:52:00▲ (13)00:52:00= (13)01:05:49▼ (15)01:29:52=
16251NA. SANABRIA GALEANOYAMAHA09:26:00= (6)00:08:41▼ (18)00:38:01▼ (28)00:56:29▲ (21)01:00:19▲ (18)01:05:02= (18)01:16:22= (18)01:20:05▲ (17)01:20:05= (17)01:13:13▲ (16)01:32:54=
17285C. JOFFREYAMAHA09:44:30= (34)00:07:43▲ (17)00:13:20= (17)00:41:43= (17)00:51:43= (17)00:54:27= (17)01:12:38= (17)01:23:56▼ (18)01:23:56= (18)01:26:35▲ (17)02:05:46=
18294M. SARQUIZCAN-AM09:34:00= (16)00:06:19▲ (12)00:11:47▼ (16)00:44:25▼ (18)01:02:38▼ (20)01:10:46= (20)01:27:08= (20)01:34:27▲ (19)01:34:27= (19)01:39:03= (19)02:15:42=
19291PL. NOVARACAN-AM09:40:30= (25)00:08:43▲ (19)00:15:37= (19)00:51:59= (19)01:02:09= (19)01:07:15= (19)01:24:41= (19)01:35:11▼ (20)01:35:11= (20)01:37:36▲ (18)02:18:49▼
Naši
27277O. ROUČKOVÁYAMAHA09:38:30= (23)00:17:19▼ (31)00:41:12▲ (29)01:17:44= (29)01:51:47= (29)02:06:09= (29)02:35:23= (29)02:46:23= (29)02:46:23= (29)03:04:21▲ (28)03:51:50▲
28261Z. TŮMAYAMAHA11:34:45= (33)00:22:15▲ (32)00:41:42▲ (30)01:08:01▲ (26)01:18:49▲ (25)01:26:20▲ (24)01:41:10▲ (22)01:49:46▲ (21)01:49:46= (21)01:46:19▲ (20)02:09:38▲

Celkové hodnocení: kategorie čtyřkolek

PČJezdecTýmČasZtrátaPenalizace
1241 IGNACIO CASALECASALE RACING46:04:20
2249 NICOLAS CAVIGLIASSOTEAM AL DESERT47:38:33+ 01:34:13
3246 JEREMIAS GONZALEZ FERIOLICONSULTORES DE EMPRESAS48:13:35+ 02:09:15
4245 AXEL DUTRIEDRAG’ON RALLY50:01:08+ 03:56:480:25:00
5282 MARCELO MEDEIROSTAGUATUR RACING50:26:42+ 04:22:222:01:00
6248 ALEXIS HERNANDEZALEXIS HERNANDEZ50:27:33+ 04:23:130:07:00
7254 KEES KOOLENMAXXIS SUPER B51:08:32+ 05:04:120:01:00
8266 DMITRIY SHILOVASTANA MOTORSPORTS52:26:41+ 06:22:212:21:00
9251 NELSON AUGUSTO SANABRIA GALEANOSANABRIA DAKAR53:16:40+ 07:12:202:00:00
10280 GIULIANO HORACIO GIORDANAGIORDANA DAKAR55:03:17+ 08:58:57
11260 ALEXANDRE GIROUDTEAM GIROUD56:08:35+ 10:04:15
12257 KAMIL WISNIEWSKISONIK56:35:46+ 10:31:262:01:00
13247 JOSEF MACHÁČEKBARTH RACING56:39:42+ 10:35:222:13:00
14271 DANIEL MAZZUCCOMAZZUCCO CAN-AM57:20:25+ 11:16:05
15261 ZDENEK TŮMABARTH RACING59:02:25+ 12:58:052:04:00
16258 DANIEL DOMASZEWSKIMEC61:14:37+ 15:10:171:00:00
17262 BRUNO DA COSTALA COMPAGNIE DU LIT62:11:38+ 16:07:184:36:00
18263 CARLOS ALEJANDRO VERZAVERZA RALLY64:06:44+ 18:02:242:00:00
19294 MARTIN SARQUIZMAZZUCCO CAN-AM68:57:10+ 22:52:508:02:00
20291 PABLO LUIS NOVARAMAZZUCCO CAN-AM70:06:32+ 24:02:127:00:00
27277 OLGA ROUČKOVÁMOTO RACING GROUP91:02:04+ 44:57:4414:00:00