Dnes byl podle původního plánu na programu takzvaný „Super Belén“. Jde o velmi náročnou etapu, velmi dlouhou, na závodníky čeká téměř 1000 kilometrů. K tomu je třeba přičíst, že bude prakticky celá v off-roadovém stylu a speciálka bude dlouhá více než 400 km.

Dnes měl být nejdůležitější den letošního Dakaru. Jak to však bude, uvidíme za několik hodin. Je to z toho důvodu, že kvůli sesuvům půdy na příjezdové cesty se dakarský peloton nedokázal dostat do Salty a všichni museli zůstat v provizorním bivaku u města Tilcara. Bližší informace k tomu uvedli kluci ze Svitkova týmu.

Z toho důvodu je také otázkou, jak bude vypadat dnešní etapa. Nechme se překvapit.

Dnešní etapa je zrušena! Už v noci o tom rozhodl organizační tým. V oblasti přišlo po deštích k masivním sesuvům půdy. Jedna velká vesnice v oblasti byla zasypána a po obyvatelích pátrají záchranářské týmy včetně záchranářů z Dakaru.

Kromě toho, kvůli zasypaným cestám, se asistenci a některým týmům nepodařilo dostat do náhradního bivaku. Soutěžící jeli okružní cestou přes hory a do bivaku dorazili před půlnocí. Nikdo dnes po maratonské etapě není připraven do soutěže.

Doufejme, že zítra ráno bude platit to, co psal Števo Svitko na svém Twitteru: i po nejtemnější noci vyjde slunce!