BARTH Racing – Rudolf Lhotský, David Pabiška

Do nedělní první etapy Rallye DAKAR 2016 velmi brzy ráno, ještě za tmy, vyrazili motorkáři David Pabiška a chvíli po něm také Rudolf Lhotský. Bugina Josefa Macháčka s navigátorem Martinem Plechatým vyrážela z bivaku jako poslední.

Jezdce na motorkách čekalo dohromady 632 kilometrů z toho 227 kilometrů speciálu, tedy ostrého závodu. Vozy včetně buginy Josefa Macháčka čekalo 258 závodních kilometrů a dohromady s přejezdem byla jejich denní porce rovna délce 662 kilomterů. Začátek trasy byl v bivaku v Rosariu a konec ve městě Villa Carlos Paz.

Ještě ráno v bivaku vše nasvědčovalo tomu, že první etapa bude zahájena bez problémů. Ovšem při příjezdu na start bylo již vše jinak. V Argentině jsou v současné době velmi silné deště a bouřky, které zhatily právě i první etapu Rallye DAKAR 2016. Motorkáři byli odvoláni na nejbližší benzínovou pumpu, kde se po krátké poradě organizátoři rozhodli, že je do dnešní etapy z bezpečnostních důvodů nepustí. To samé se od organizátorů až v místě startu dozvěděl i Josef Macháček s Martinem Plechatým. Ti však již tušili, že dnešní etapa se kvůli velmi špatnému počasí nepojede. Všichni jezdci rozhodnutí organizátorů plně respektovali, i přesto že se jedná o nejtěžší rallye na světě, zdraví jezdců je vždy na prvním místě.

10623059_1655037538109877_7110063358557883719_n

Po tomto rozhodnutí na všechny jezdce čekala nepříjemná cesta do bivaku. Opravdu velmi silný déšť, ale také nárazový vítr byly velmi nepříjemnými společníky. Nejpohodlnější cestu tak měli jezdci týmu BARTH Racing v bugině. Zato motorkáři při dojezdu doslova vylívali boty a ždímali oblečení. Nastala také otázka, kde oblečení v tomto počasí sušit. Na řadu tedy přišlo nastartované doprovodné vozidlo a naplno puštěné topení uvnitř vozu. Naštěstí se během odpoledne počasí umoudřilo a věci tak mohly v bivaku doschnout. Na řadu pak samozřejmě přišly přípravy na další etapu, která povede z dnešního bivaku ve Villa Carlos Paz do města Termas de Rio Hondo.

sušení

Sušení promočených věcí

Celý tým se snad dočká již kompletní etapy v pondělí 4. 1. 2016, kdy na jezdce čeká pěkná porce závodních kilometrů. Konkrétně pro motorky je to 450 závodních kilometrů a pro buginu 510 závodních kilometrů.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Moto Racing Group – Jan Veselý, Milan Engel