Reportáž

Ženy

V této kategorii kralovala neporazitelná Steffi Laier (GER), která i v těchto těžkých podmínkách potvrdila své kvality a zvítězila před Kristýnou Vítkovou a Elenou Kapsamer (AUT).  Ženy se postavily na start i druhé finálové jízdy, v té době byla už závodní trať na hranici regulérnosti a spíše připomínala kluziště než motokrosovou dráhu. Po startu šla do čela opět Steffi Laier, za ní došlo brzy k několika pádům a po deseti minutách byl závod zastaven a celý závodní den tímto skončil.

Mistryní se stala famózní Steffi Laier před druhou Barborou Laňkovou a Lucií Simonovou.

Muži MX2

Zde byl překvapením start Martina Krče a také překvapivě účast Petra Smítka, který tento závod pojal jako trénink na motokros národů, který pojede na slabší 250 ccm.

Martin Krč výborně odstartoval a pohodlně zvítězil, za ním dojel Jaulin Sulivan (FRA) a třetí Richard Šikyňa. Právě Šikyňa si tímto umístěním zajistil i celkové třetí místo v šampionátu, druhý skončil Jaulin Sulivan, no a mistrem se stal Szvoboda Bence, který ve Vranově obsadil čtvrté místo.

Veteráni

Martin Žerava a Michal Kadleček, tihle dva jezdci dominovali této kategorii a na ostatní zbyl boj o třetí místo. Georg Hammerl a Ivan Černý sváděli souboj nejen o třetí místo v tomhle závodě, ale i o celkové v mistrovství. Třetí místo v závodě získal Georg Hammerl, ale v celkovém pořadí si s Ivanem Černým pozice vyměnili. Mistrem se tak stal Martin Žerava před Michalem Kadlečkem a Ivanem Černým.

Muži MX1

Po divokém startu, kdy některé motorky šly kolama vzhůru, ale naštěstí všichni odjeli, se dostal do čela Tomasz Wysocki (POL) před Markem Sukupem a Martinem Michkem. Start se moc nepovedl jezdcům bojujícím o celkové stříbro, Tomáši Šimkovi a Petru Bartošovi. Oba dva ale bojovali a po pár kolech sváděli souboj o stříbro mezi sebou. Šimko bohužel upadl a druhé místo mu tak uteklo.

Závod vyhrál Tomasz Wysocki před Martinem Michkem a Markem Sukupem.

Martin Michek vyhrál šampionát,druhé místo patří Petru Bartošovi a třetí Tomáši Šimkovi.

Sezóna 2017 patří minulosti, mistrovské tituly jsou rozdány. Jaká bude ta příští, si budeme muset chvíli počkat. Doufejme, že nám nabídne spoustu kvalitních závodů, jak ta letošní.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Kompletní fotogalerie