Off-road

• Podmol dotiskl svůj deník a píše novou interaktivní knihu!

23. 11. 2017 16:58|Autor: |Zdroj: TZ|Foto: Ondřej Horálek|Off-road

Úspěšný rok má za sebou freestyle motokrosař Libor Podmol. Vybojoval druhé místo na mistrovství světa, další cenný kov přivezl z X-Games, když v Minneapolisu skončil třetí. Odpočívat po konci sezony ale nebude. Podmol se hodlá zaměřit na pokračování svého úspěšného Deníku.

• Typ:
  • Publikováno:

Zrušit

Off-road

• Martin Macík a Jan Brabec prozradili strategii pro Dakar 2018

16. 11. 2017 17:58|Autor: |Off-road

Dakar 2018 se blíží a členům týmu Big Shock Racing se zvedá nálada. I přesto, že má teď každý plné ruce práce. Sestava týmu zůstává nezměněna, stejně jako posádka žluté liazky. Pilot Martin Macík mladší pojede slavný závod už pošesté, navigaci si vzal na starost opět František Tomášek a techniku jistí Michal Mrkva. Jediným novým členem týmu je motorkář Jan Brabec, několikanásobný mistr ČR v motokrosu, který se těší na svůj první start.

• Libor Podmol se stal popáté vicemistrem světa ve freestyle motokrosu

16. 11. 2017 15:45|Autor: |Zdroj: TZ|Off-road

Český freestyle motokrosař skončil v posledním závodě mistrovství světa v čínském Šen-čenu na druhém místě a stejnou příčku získal také v celkovém hodnocení seriálu. Světovým šampionem pro letošní rok se stal Španěl Maikel Melero, kterému v závodě stačilo šesté místo. Petr Pilát byl po pádu pátý a celkově tak skončil za medailovými pozicemi na čtvrté příčce. Celkově druhý byl Francouz David Rinaldo, který oba závody v Číně vyhrál.

• Závodní tým BARTH Racing představil svůj tým pro Dakar 2018

14. 11. 2017 07:43|Autor: |Zdroj: TZ|Off-road

Bezmála sedm tisíc lidí zavítalo v sobotu na pardubický zimní stadion, kde se konal BARTH Day, oslava 20. výročí založení Autocentra BARTH. Během celodenní akce se uskutečnila více než stovka předváděcích jízd. Vrcholem bylo večerní představení závodního týmu BARTH Racing, který bude v lednu bojovat na Rallye Dakar 2018. V jeho sestavě ani tentokrát nechybí legendární Josef Macháček na čtyřkolce. Na závěr si organizátoři pro diváky připravili koncert populární skupiny Mandrage a spektakulární laserovou show.

• S Petrem Pilátem o sezóně, Gladiator Games, MotoGP a mnohem víc…

08. 11. 2017 09:10|Autor: |Foto: vlastní, Dušan Belica|Off-road

O uplynulém víkendu se v pražské O2 aréně jela tradiční akce FMX Gladiator Games, kde si mohli čeští diváci užít výbornou show v podání nejlepších jezdců světa tohoto sportu. Domácí akci si nenechal ujít ani Petr Pilát, se kterým jsme udělali rozhovor ještě předtím, než nakonec večer ovládl a vyhrál. Poté jsme ho odchytli i na krátké zhodnocení večera.

Rozhovor

• Bratři Podmolovi o svých nových skocích

07. 11. 2017 15:00|Autor: |Foto: vlastní, Dušan Belica|Off-road

První listopadový víkend se pražská O2 aréna otřásla v základech, když jsme si mohli užít další ročník akce FMX Gladiator Games. Při této příležitosti jsme odchytli Libora a Filipa Podmolovy a zeptali se na jejich plánované těžké triky frontflip a double backflip a samozřejmě nejen na to…

Rozhovor

• FMX gladiátoři rozbouřili pražskou arénu

05. 11. 2017 18:22|Autor: |Foto: Dušan Belica|Off-road

První listopadovou sobotu se v pražské O2 aréně konal další, již 17. ročník akce FMX Gladiator Games. Tuto velkou akci jsme si nemohli nechat ujít a jaká byla?

Fotogalerie v článku

• Létající motorkáři už jsou v Praze. V sobotu se představí v O2 areně na FMX Gladiator Games

03. 11. 2017 18:26|Autor: |Zdroj: TZ|Off-road

Už v sobotu 4. 11. 2017 v Praze v O2 areně vypukne již 17. ročník FMX Gladiator Games. Těšit se můžete na hvězdy světové FMX scény. Nenechte si ujít největší freestyle motokrosový svátek.

• Martin Macík si veze zlato a mozoly ze saharské rallye El Chott, motorkář Jan Brabec musel odstoupit

30. 10. 2017 10:20|Autor: |Zdroj: TZ|Off-road

Tým Big Shock Racing má za sebou velice úspěšnou účast na saharské rallye El Chott. Do náročného pouštního závodu vyrazil Martin Macík s Liazkou a vyhrál. Toho výjimečně navigoval motorkář David Pabiška. Motocyklový závodník týmu Jan Brabec musel kvůli technickým problémům se svým strojem odstoupit.

• Motocyklista Rudolf Lhotský vyhrál El Chott rallye v Tunisu

30. 10. 2017 09:22|Autor: |Zdroj: TZ|Off-road

Zkušený motocyklový závodník Rudolf Lhotský obsadil první místo v kategorii motocyklů na El Chott Rallye. Po týdnu dojel do cíle, který je v tuniském městě Douz. Zde plánuje Lhotský ještě trénovat a připravovat se na Dakarskou rallye. „Nepočítal jsem s tím, že budu nejlepší mezi motorkami. Podmínky byly náročné,“ prohlásil člen týmu BARTH Racing. Po prvním týdnu je na vedoucí pozici čtyřkolek Josef Macháček, který pokračuje dál. Naopak posádka Boris Vaculík a Martin Plechatý s vozem Ford F150 EVO musela ze soutěže odstoupit.

• Matador Macháček testuje operované rameno na rallye v Tunisu

23. 10. 2017 17:49|Autor: |Zdroj: TZ|Off-road

Jako přípravu na Dakarskou rallye bere Josef Macháček soutěž, do které v pondělí odstartoval. Zkušený jezdec na čtyřkolce na Sahara Rallye El Chott hodlá prověřit rameno, které si poranil na letošním ročníku nejtěžší pouštní soutěže.

• BARTH Racing vysílá na Rallye Dakar 2018 pět závodníků. V listopadu chystá pro fanoušky velkou výroční party!

19. 10. 2017 13:57|Autor: |Zdroj: TZ|Off-road

Závodní tým BARTH Racing nasazuje do jubilejního 40. ročníku Rallye Dakar 2018 nejpočetnější závodní tým ve své historii. Jeho barvy bude hájit pět závodníků, kteří nastoupí do kategorií motorek, čtyřkolek a aut. Pro fanoušky tým chystá velkou výroční párty, kterou si nenechte ujít. Proběhne v Pardubicích v listopadu.

• Bratři Podmolové v molitanech pilují nové triky pro FMX Gladiator Games. Diváci poprvé uvidí salto vpřed.

10. 10. 2017 18:37|Autor: |Zdroj: TZ|Off-road

Již za necelý měsíc, 4. listopadu, se do pražské O2 arény sjedou špičky světové freestyle motokrosové scény, aby se utkaly v show FMX Gladiator Games, nejstarší evropské FMX akci. Mezi největší hvězdy budou patřit i bratři Libor a Filip Podmolové, kteří již nyní pilně trénují nové triky, které v premiéře předvedou.

• FMX Gladiator Games se blíží! Premiérové triky špičkových jezdců již 4. listopadu v O2 areně

27. 09. 2017 11:49|Autor: |Zdroj: TZ|Off-road

První listopadovou sobotu se pražská O2 arena otřese v základech! Na programu je již 17. ročník proslulých FMX Gladiator Games, které do Prahy opět přivezou naprostou světovou špičku FMX jezdců, nabídnou adrenalinovou zábavu ve stylu silných strojů, vůně benzínu, burácení motorů, extrémních výkonů i podívané pro celou rodinu.

• Pozvánka: Předjubilejní 69. pardubická Zlatá přilba

21. 09. 2017 12:59|Autor: |Zdroj: TZ|Off-road

Ať už patříte k fanouškům ploché dráhy, nebo čtete jen ze zvědavosti, vězte, že o víkendu na přelomu září a října (29. 9. – 1. 10. 2017) bude v Pardubicích opravdu co vidět. Bude se zde totiž konat již 69. ročník Zlaté přilby, což je momentálně nejstarší pravidelně pořádaný plochodrážní podnik tohoto druhu na světě.

• Blátivé finále ve Vranově – Buksa / Ados motokros 2017

19. 09. 2017 09:23|Autor: |Foto: Dušan Belica|Off-road

Ačkoliv skoro všichni držitelé titulů byli známí už před tímto závodem, bojovalo se o uplynulém víkendu ve Vranově, jako by tomu tak nebylo, protože ve hře bylo ještě několik dalších pódiových umístění. Počasí ale závodění moc nepřálo, trať byla skoro celý víkend skrápěna deštěm, a tak jezdci bojovali nejen mezi sebou, ale i s hodně těžkým terénem.