Daniho zranění je následek jeho dřívějších zlomenin klíčních kostí. Jeho pravá klíční kost je totiž silně oslabená, protože si ji v minulosti už dvakrát zlomil, a musel tam mít voperovány kovové destičky na zpevnění. To způsobilo vznik takzvaného „sklerotického ložiska“ a růst, respektive hojení této kosti, se tak velmi zpomalilo. Tento problém, a také nedostatek přítoku krve, mu způsobil osteoporózu a jeho klíční kost je velmi křehká.

Jak je klíční kost slabá, je zřejmé z toho, že si ji Dani zlomil bez nějakého většího fyzického úrazu. Dani Pedrosa při tiskové konferenci řekl, že se kost zlomila kvůli „silnějšímu gestu“, což pravděpodobně znamená náhlý a silný pohyb. Při takto silném oslabení kosti bude muset Pedrosa podstoupit dlouhou rekonvalescenci a rovněž se podrobí léčbě za pomoci kmenových buněk, které pomohou kosti růst a zesílit a zamezí tomu, aby se takové zranění opakovalo.

Kvůli délce léčebného procesu se Pedrosa nezúčastní programu KTM, který je naplánován na první polovinu letošního roku, a v práci bude pokračovat, až když bude jeho klíční kost plně zahojená. Pedrosa se měl zúčastnit testu v Sepangu, který se bude konat před tím, než se začátkem února pojedou oficiální testy MotoGP. Naštěstí Dani už byl schopen KTM pomoci, protože motocykl testoval v prosinci.