Německý závodník zemřel v sobotu a příčina jeho smrti není známa, ale podle neoficiálních zpráv šlo zřejmě o infarkt.

Waldmann závodil ve třídách 125 a 250 ccm, v kategorii 125 ccm zvítězil šestkrát, ve střední třídě byl úspěšnější, tam získal čtrnáct vítězství. Po ukončení kariéry pracoval jako odborný komentátor MotoGP pro Eurosport.

V letech 1996 a 1997 skončil v šampionátu na druhém místě a na prvního Maxe Biaggiho ztratil šest a dva body. Takové výkony mu v dalším roce vysloužily angažmá v týmu Marlboro Roberts ve třídě 500 ccm, ale poté, co jeho nejlepším umístěním bylo sedmé místo, se vrátil do kategorie 250 ccm, kde závodil další dvě sezóny.

Jeho vítězství v britské Grand Prix v roce 2000 bylo obzvlášť velkolepé. Měnící se počasí mu pomohlo v ohromujícím návratu z 21. místa. Pro vítězství si dojel, přestože poslední kolo začínal s 12 sekundovou ztrátou na Oliviera Jacquea!

Později ještě podepsal smlouvu s týmem Harris WCM MotoGP, ale projekt ukončil před začátkem sezóny 2003. Po šestileté absenci oprášil svou kombinézu a v roce 2009 ve věku 43 let jel jako náhradník v týmu Kiefer Racing v britské GP v kategorii 250 ccm.

Racingfans.cz

Racingfans.cz
Reklama

Předchozí Další