Společnost Dorna vyjednává se závodním promotérem Rio Motorsports o možnosti, že by se závody MotoGP mohly v budoucnu jezdit na okruhu, který se bude stavět ve druhém největším městě v Brazílii.

„Bylo by úžasné, kdyby se závody MotoGP vrátily do Brazílie a jistě by to udělalo ohromnou radost fanouškům z Jižní Ameriky. Náš sport je celosvětový, využíváme paddocky a startovní rošty v různých zemích světa a bylo by skvělé přidat do kalendáře další místo. Navíc tu mluvíme o Brazílii, což je země, která za to úsilí stojí. Pokud by se závody MotoGP mohly konat v zemi, která je tolik známá svojí vášní pro motorky a neuvěřitelnou atmosférou, bylo by to skvělé,“ řekl šéf Dorny Carmeo Ezpeleta.

Jacarepagua

Jacarepagua

Projekt je již připraven na papíře a měl by v Rio de Janeiru vyrůstat na místě původního okruhu Jacarepagua, kde se v letech 1995 až 2004 jelo MotoGP, ale kvůli olympijským hrám v roce 2016 byl odstraněn.

„Fanoušci z Ria jsou ze závodů MotoGP nadšení. Jsme moc rádi, že se Dorna vážně zajímá o možnost, že by se závody MotoGP měly vrátit do Brazílie, a že mají důvěru v to, že můžeme pořádat závody na nově postaveném okruhu v Riu,“ říká Pereira, šéf společnosti Rio Motorsports.