Ceremoniál zahájil sestřih sezóny a poté již přišli na pódium moderátoři. Ještě před předáváním cen se zavzpomínalo na Nickyho Haydena, který v květnu tragicky zemřel. Vzpomenut byl i Angel Nieto.

Deniz Öncu

Poté již byl oceněn vítěz IDEMITSU Asian Talent Cupu, kterým se stal Deniz Öncu. Po Asian Cupu přišli na řadu další mladí závodníci, a to z Red Bull Rookies CupuCan Öncu (3. místo), Aleix Viu (2. místo) a Kazuki Masaki (1. místo).

Moto3

Pak se již dočkali jezdci kategorie Moto3. Tady byl nejprve vyhlášen nováček roku, kterým byl Ayumu Sasaki. Nejlepším polemanem s devíti pole position byl Jorge Martin. Trofej nejlepšího výrobce si odnesla Honda.

Joan Mir, Romano Fenati, Aron Canet

Ocenění za třetí místo si přišel převzít Aron Canet, druhý byl Romano Fenati a první Joan Mir. Ten na otázku, kdy si uvědomil, že by mohl vyhrát šampionát, odpověděl, že v Evropě. Poté poděkoval všem, co ho podporovali.

Moto2

Po Moto3 samozřejmě následovala kategorie Moto2. Nováčkem roku se stal Francesco „Pecco“ Bagnaia. Nejlepším polemanem s šesti pole position byl Franco Morbidelli a nejúspěšnějším výrobcem střední kategorie je Kalex.

Miguel Oliveira, Franco Morbidelli, Tom Lüthi

Poté již na pódium postupně přišli Miguel Oliveira, který skončil celkově třetí, Tom Lüthi, který byl druhý, a samozřejmě mistr světa Franco Morbidelli. Ten na otázku, co se změnilo proti minulému roku, odpověděl, že jako tým pokračovali ve zlepšování.

MotoGP

Vrcholem večera byla kategorie MotoGP. Nováčkem roku byl vyhlášen Johann Zarco, nejlepším polemanem Marc Marquez, který na pódiu dostal model BMW, který získal.

Stejně jako v Moto3 i v královské třídě se stala výrobcem roku Honda. Ta pokračovala ve sbírání cen, když byl nejlepším týmem roku ohodnocen tým Repsol Honda. Poté se na pódium vrátil Johann Zarco, který získal cenu nejlepšího netovárního jezdce.

Andrea Dovizioso, Marc Marquez, Maverick Viñales

Pak už zbývalo vyhlásit jen tři nejlepší jezdce královské třídy. Třetí místo obsadil Maverick Viñales. Na otázku, jak se cítí, když na začátku sezóny si všichni mysleli, že vyhraje titul a nyní má třetí místo, odpověděl, že sezóna byla nahoru, dolů, ale je spokojený, protože tým byl s ním a třetí místo v MotoGP je úžasné.

Druhý Andrea Dovizioso ohodnotil sezónu jako perfektní, jako něco nereálného, s čím je spokojený a na co je pyšný, a poděkoval týmu.

Po Dovim přišel na pódium novopečený mistr světa Marc Marquez, který spolu s Carmelem Ezpeletou přidal na pohár svoji plaketu. Dnes se stal nejmladším jezdcem, který získal čtyři tituly v královské třídě.

Rok zhodnotil jako náročný, necítil se na motorce pohodlně, ale s týmem to pak napravili. Asi překonal rekord v počtu pádů, kterých bylo dvacet sedm, ale nemůže si pomoct, když je na motorce, nedokáže se kontrolovat a musí to zkoušet.

Zítra jezdce čeká odpočinek a v úterý již bude zahájena nová sezóna oficiálním testem, který bude pokračovat ve středu.