Wayne Rainey, trojnásobný mistr světa třídy 500 ccm a dvojnásobný šampion AMA Superbike, bude oceněn a zařazen do Síně slávy. Slavnostní ceremoniál Americké motocyklové asociace (AMA) bude probíhat 17. října v Orlandu.

Wayne-Rainey-yamaha

V současné době je Rainey prezidentem MotoAmerika, AMA i FIM Severní Amerika. Wayne začal závodit, když mu bylo 13 let, v šampionátu AMA, odkud pomalu začal stoupat nahoru ve své cestě za snem stát se šampionem. Jeho začátky jsou spojeny s plochou dráhou, ale poté se přesunul k silničnímu závodění, když jezdil 250 ccm. V roce 1982 přešel do šampionátu AMA Superbike, kde sedlal Kawasaki. O rok později šampionát vyhrál. V roce 1984 už přešel do seriálu Grand Prix, kde závodil ve třídě do 250 ccm na Yamaze spolu s Kenny Robertsem. V roce 1990 vyhrál svůj první titul mistra světa, který v dalších dvou letech obhájil a získal tak pěkný hattrick. Když byl v roce 1993 na další cestě za získáním titulu, přišla těžká nehoda, která ukončila jeho kariéru.

Tyto všechny úspěchy a celková práce pro motocyklový sport budou oceněny při ceremoniálu, který bude organizován ve spolupráci s American International Motorcycle Expo v centru Orange Country Convention.