Angel Nieto byl třináctinásobný mistr světa, ale kvůli pověrčivosti dával přednost číslu 12 + 1. Svými výkony se zapsal do historie, když vyhrál neuvěřitelných 90 Grand Prix a obsadil 139 pódií na své cestě za svými 12 + 1 tituly mistra světa.

Během téměř dvou desetiletí prokazoval svůj talent a často dominoval 50 ccm, 80 ccm a 125 ccm závodům a šampionátům, ve kterých závodil.

Tato dominance a brilantnost přes devatenáct let ho zařadily mezi nejvýznamnější elity – vedle Giacoma Agostiniho, Valentina Rossiho, Mika Hailwooda a Phila Reada.

Šest titulů mistra světa na 50 ccm a sedm na 125 ccm motocyklech také znamenalo, že byl jezdcem, který vyhrál nejvíc titulů s různými výrobci, protože vyhrál na motocyklech Derbi, Bultaco, Garelli, Minarelli a Kreidler. Také získal domácí tituly ve všech myslitelných třídách od 50 ccm po 750 ccm.

Kromě toho to byl člověk s úžasným charisma a charakterem. Později se stal také týmovým manažerem, když Emilio Alzamora vyhrál v roce 1999 titul mistra světa v kategorii 125 ccm, a stal se hlavou motocyklové dynastie, protože členové rodiny šli v jeho šlépějích do světa dvou kol.

Jméno Nieto zůstává synonymem španělského motocyklové závodění a 12 + 1 mistr světa bude všem velice chybět a navždy zůstane inspirací pro svůj národ a celý MotoGP paddock.