Pěkné slunečné počasí si mohli dnes v Jerezu užít závodníci světového šampionátu Superbiků, které čekal již třetí den testování. Po horším počasí, které je provázelo na začátku testů, si tak konečně mohli užít sluníčka, modré oblohy a dobré teploty kolem 16°C.

Poprvé na trať vyrazily týmy Aruba.it Racing – Ducati, Pata Yamaha Official WorldSBK Team a MV Agusta. V testu už dál nepokračoval tým Grillini Racing s Ondrou Ježkem a Ayrtonem Badovinim, tým Honda WorldSBK se Stefanem Bradlem a tým Althea BMW s Jordim Torresem a Markusem Reiterbergerem.

Na trati ale závodníci WSBK nebyli sami, protože je zde doplnili jezdci MotoGP, kteří měli před sebou první den testů.

Hector Barbera / MotoGP

Hector Barbera / MotoGP

Nejrychlejším jezdcem byl nakonec Hector Barbera z týmu Avintia Racing, který s letošní Ducati zajel čas 1:39,614. Z královské třídy MotoGP byl na trati ještě Hectorův týmový kolega Loris Baz, testovací jezdec Ducati Michele Pirro, jezdci týmu Octo Pramac Yakhnich Scott Redding a Danilo Petrucci, jezdec týmu Estrella Galicia 0,0 Marc VDS Jack Miller, Andrea Iannone z týmu Suzuki Ecstar a testovací jezdec Suzuki Takuya Tsuda, Aleix Espargaro a Sam Lowes z týmu Aprilia Racing Gresini, továrnu KTM zde reprezentovali Bradley Smith a Mika Kallio a stejně tak tu byl i tým Aspar, za který jezdí Alvaro Bautista a náš Karel Abraham. Za tým Hondy tu byl testovací jezdec Hiroshi Aoyama. Tým Movistar Yamaha MotoGP a Monster Yamaha Tech 3 testují na okruhu Sepang.

Druhý nejlepší jezdec a zároveň nejrychlejší superbiker byl Jonathan Rea, který se svou Kawasaki zajel čas jen o 0,125 s pomalejší než Barbera. Tým Kawasaki Racing se dnes snažil co nejvíce dohnat ztracený čas z pondělka a pokračovali v testování pneumatik a zadního tlumiče. Během odpoledne pak úřadující šampion vyzkoušel i závodní simulaci. Jeho týmový kolega Tom Sykes pokračoval v práci na svém jízdním stylu tak, jako během testu v Aragonu. Během dneška vyzkoušel spoustu změn, aby se adaptoval na novou Ninju. Kvůli novému pravidlu, které bude platné od příštího roku, Tom zkoušel novou menší baterii v porovnání s letošní verzí.

Jack Miller / MotoGP

Jack Miller / MotoGP

Jonathan svým druhým místem rozdělil duo týmu Avintia, protože na třetím místě skončil Loris Baz se ztrátou 0,192 s. Alvaro Bautista obsadil čtvrtou pozici se ztrátou 0,248 a Top5 uzavřel Scott Redding. Aleix Espargaró dovezl Aprilii na 6. místo a testovací jezdec Ducati Michele Pirro obsadil sedmé místo. Andrea Iannone se Suzuki obsadil osmé místo, Jack Miller je devátý a Top10 uzavřel Chaz Davies s Ducati Panigale.

Z paddocku MotoGP se zpátky do světových Superbiků přesunul Eugene Laverty, který se dnes na své Aprilii RSV4 týmu Milwaukee zaměřil na testování dvou různých motorů a také na flexibilitu šasi. Jeho týmový kolega Lorenzo Savadori pracoval na zadním tlumiči, předních vidlicích a brzdách.

Chaz Davies a Marco Melandri z týmu Aruba.it Racing – Ducati dnes zajeli solidní počet kol a zaměřili se na novou kyvnou vidlici, kterou Ducati vyvinula, stejně tak testovali nastavení tlumení, nové elektroniky a nových předních vidlic Öhlins. Oba dva se také snažili porovnat nové a loňské vidlice a Chaz Davies skončil celkově desátý, ale je druhý nejlepší jezdec Superbiků, jen 0,4 s za Jonathanem Reou.

Tým Pata Yamaha dnes na svých YZF-R1 testoval nové palivové nádrže, kyvné vidlice, sedadla a další věci. Alex Lowes potvrdil, že šlo o spoustu nových dílů, které musí tým do konce týdne vyhodnotit.

Leon Camier z MV Agusty se dnes zaměřil hlavně na balíček elektroniky pro rok 2017 a tým strávil celý den adaptováním motorky na pravidla pro příští rok.

Zítra testování pokračuje a bude začínat v 10:00. S tím, že je předpověď počasí na příští dva dny stále nepředvídatelná, snažili se všichni maximálně využít čas strávený na trati. Spousta jezdců MotoGP najezdila více než 60 kol. Malý pád dnes zažil Sam Lowes, který spadl v zatáčce Nieto.

Výsledky

test-jereyz-wsbk-motogp-2016