Esteban García v této roli nahrazuje Ramona Forcadu, který byl šéf mechanikem Viñalesovy části garáže od té doby, co španělský závodník do Yamahy přišel. Forcada nyní odchází pracovat do nově vzniklého týmu Petronas SRT Yamaha.

Esteban García byl dříve šéf mechanikem Bradleyho Smithe v týmu KTM a s Viñalesem již dříve pracoval během jeho závodění v kategorii Moto3. Jejich spolupráce v MotoGP začala v posezónních testech loni na konci roku v Jerezu.

Maverick Viñales, Esteban García

Maverick Viñales, Esteban García

„Doufám, že to opravdu pomůže,“ řekl Maverick Viñales během pondělního oficiálního představení týmu. „Myslím, že Esteban bude klíčem k tomu, abych byl klidnější a abych ze sebe mohl dostat to nejlepší. Z technického hlediska je těžké najít někoho lepšího, než je Ramon. Byl u Yamahy mnoho let, takže je to velmi těžké, ale já jsem hledal něco víc, hledal jsem víc, řekněme, důvěry, abychom k sobě měli blíž, abychom k sobě byli velmi upřímní.“

„Myslím, že Esteban je úplně jiná osobnost než Ramon, dokážu s ním vycházet mnohem lépe. Jsem si jistý, že to bude lepší. S Estebanem v týmu se cítím více sebevědomý,“ přiznal Viñales.

Maverick Viñales

Maverick Viñales

Dalším novým členem týmu okolo Viñalese je Julián Simón, bývalý mistr světa kategorie 125 ccm, který v paddocku MotoGP dělal trenéra několika jezdcům. Simón nyní převezme roli jezdeckého poradce, kterou dříve zastával Wilco Zeelenberg. Zeelenberg, stejně jako Forcada, zamířil do týmu Petronas SRT.

„Začlenili jsme do týmu Juliána, který mi bude pomáhat s psychikou a také mi pomůže na trati,“ pokračoval Viñales. „S Juliánem a Estebanem mám samé dobré zkušenosti a já jsem ten typ jezdce, který chce mít se všemi lidmi kolem sebe dobré vztahy,“ dodal Maverick Viñales.

Maverick Viñales zažil od svého vstupu do továrního týmu Yamaha několik různých vzestupů a pádů. Sice v uplynulých dvou sezónách vyhrál čtyři závody, ale zatím se mu nepodařilo zaútočit na titul mistra světa. Rozpory mezi Viñalesem a Forcadou v loňské sezóně a jejich následné důsledky byly hodně probírané médii a Viñales, který měl v jednu dobu od týmu zakázané o tom mluvit, později přiznal, že nebyl spokojený s tím, jak se tato situace řešila.

Maverick Viñales

Maverick Viñales

Generální ředitel Yamahy Lin Jarvis na prezentaci týmu řekl, že doufá, že příchod Garcíi a Simóna pomůže stabilitě na Viñalesově straně garáže.

„Věřím, že tyhle dvě osoby, tihle dva Španělé v Maverickově týmu, pomůžou stmelit tuhle skupinu a přinesou na Maverickovu stranu garáže nový týmový duch,“ řekl Lin Jarvis.

Také na straně garáže, kterou obývá Valentino Rossi, došlo před touto sezónou ke změně. Jeho novým jezdeckým poradcem se stal Idalio Gavira, který v této funkci nahradil Lucu Cadaloru, který s Rossim pracoval v minulých třech letech.