Italská legenda sice dokázala dojet na pátém místě za Marcem Márquezem a triem Ducati pilotovanými Andreou Doviziosem, Danilo Petruccim a Jackem Millerem, jeho maximální rychlost na rovince ale byla nejnižší ze všech závodníků, kteří v závodu dosáhli na body.

V závodu sice neměl Valentino Rossi velkou ztrátu na trojici Ducati, nedokázal se ale dostat přes ně, protože měli velkou výhodu v maximální rychlosti. Rossi po závodě připustil, že zatímco se Yamaha oproti minulým rokům dokázala hodně zlepšit v oblasti opotřebování pneumatik a také se mnohem lépe řídí, postrádá letos oproti svým soupeřům výkon.

Valentino Rossi

Valentino Rossi, v pozadí rozkvetlé pampelišky

„Nebyl jsem dost rychlý. Ztrácel jsem příliš na rovinkách a při akceleraci z pomalých zatáček,“ řekl Valentino Rossi. „Celý závod jsem se snažil nepřijít o výhodu větrného pytle a snažil jsem se dostat do bojů o pódium. To bylo mým cílem, ale naneštěstí to na Ducati nestačilo. Dobré je, že jsem byl na konci rychlý, dokázal jsem se dotáhnout. Vypadá to, že oproti loňsku máme v posledních kolech méně problémů. To je hodně pozitivní, ale nestačí to na boj o pódium. Zlepšili jsme díky několika věcem, výdrž pneumatik, motorka se skvěle řídí. Vypadá to ale, že ostatní udělali pokrok, hlavně Honda, a je mezi námi velký rozdíl na rovinkách.“

Nejenom ale, že byly všechny Yamahy z hlediska maximálních rychlostí až na konci tabulky, Valentino Rossi byl navíc ještě nejpomalejší Yamahou a při započítání maximálek z celého víkendu byl dokonce nejpomalejší ze všech.

„Co bychom mohli zlepšit, je, že jsem bohužel i nejpomalejší Yamahou, to musíme zlepšit,“ řekl Rossi. Jsem vždycky poslední, předposlední nebo třetí nejpomalejší, velmi daleko od nejrychlejších. Je to těžké. V minulosti, už po dlouhou dobu od roku 2004, nebyla Yamaha nikdy dobrá na rovinkách, ale letos ztrácíme příliš.“

V některých tabulkách je Doctor zoufale poslední

V některých tabulkách je The Doctor zoufale poslední… a 11 km/h je sakra rozdíl

Vzhledem k tomu, že jsou motory zapečetěny až do konce sezóny, nedá se očekávat, že by se zlepšila maximální rychlost u motocyklů Yamaha. Valentino Rossi doufá alespoň ve zlepšení akcelerace.

„Problém je v tom, že motor je daný. Nemyslím si, že se můžeme nějak zvlášť zlepšit, ale taková už je situace a musíme tomu dát vše. Můžeme bojovat, abychom dosáhli na pódium, motorka se dobře řídí, máme nějaké výhody a bude to záležet trať od trati. To je teď realita. Možná se nám podaří vylepšit akceleraci, protože tam také ztrácíme. Uvidíme,“ dodal Valentino Rossi na závěr.