Valentino Rossi svůj rok tradičně končí právě účastí v Rally Monza Show, kde i letos závodí jeho kamarád z dětství Alessio „Uccio“ Salucci.

V neděli se jedou dvě závěrečné etapy, ve kterých se bude Rossi snažit dojet si se svým Fordem Fiesta WRC 1.6 pro vítězství.

O první místo bojoval s jezdcem WRC Thierry Neuvillem, který v druhé rychlostní zkoušce ztratil hodně času. Ve čtvrté etapě, kde byl jeho nejbližším soupeřem Tony Cairoli, svůj náskok díky vítězství navýšil. V páté etapě své první místo ještě upevnil, i když skončil celkově čtvrtý. Dalších sedm vteřin nad Cairolim získal svým druhým vítězstvím dne a v sedmé etapě skončil čtyři sekundy před svým nejbližším soupeřem.

valentino-rossi-monza-rally-2015

Pokud se Rossi vyhne mechanickým problémům, je na cestě k získání svého čtvrtého vítězství v kariéře v Monze, když zde zvítězil v letech 2006, 2007 a 2012.

„Monza je vždy skvělý okamžik a skvělý způsob, jak zakončit sezónu, protože letos z toho mám velkou radost a jsem na čele, takže jsem spokojený,“ řekl Rossi po sobotě. „K této rallye se vracím, protože tuto událost mám rád. Cítíte vzrušení v závodě, ale je to menší tlak než v MotoGP, takže si to můžu užít. Můžu řídit toto auto, které je fantastické. Také máme v našem týmu Brivia a Uccia, takže je to vždy dobrá zábava.“

Valeho video z druhého dne: