Tovární jezdec týmu Movistar Yamaha MotoGP Valentino Rossi byl speciálním hostem setkání obchodních dealerů Yamahy v Indonésii (YIMM). Akce se konala v Mulia Resort na Bali.

Tato událost proběhla ve velkém stylu. Účastnilo se jí i vedení Yamahy z Japonska, celkově 500 hostů. Letos zde byli pan Yoshihiro Hidaka (ředitel Yamaha Motor Co. Ltd a výkonný generální manažer 1. a 2. obchodní jednotky), pan Minoru Morimoto (prezident a výkonný ředitel YIMM) a pan Doynisiu Beti (výkonný viceprezident YIMM).

Na akci nesměly chybět ani nové motorky, které zde byly exkluzivně představeny. Vzhledem k indonéskému trhu šlo o maloobjemové modely Fino 125 ccm, Aerox 125 ccm a Xabre 150 ccm.

Návštěvu Valentina Rossiho si nechtělo nechat ujít spoustu místních fanoušků ani místní televize. V Indonésii stále roste vášeň pro motorsport, což je vidět i na jejich snaze dostat se do kalendáře MotoGP.

Vale v Indonésii zůstane ještě pár dní a poté se přesune do Malajsie na okruh Sepang, kde vypuknou první letošní třídenní oficiální testy MotoGP.

Valentino Rossi

„Je to potřetí, co jsem v Indonésii a podruhé na Bali. Příjezd sem je pokaždé plný překvapení a emocí. Nejenom to, že Bali je překrásné místo, kde bych rád strávil nějaký čas, ale pokaždé jsem ohromen z uvítání indonéských fanoušků. Již na terminálu jsem potkal stovky lidí, kteří na mě čekali a kteří mě doprovázeli až k hotelu. Naposledy jsem zde byl v roce 2013 a vášeň pro MotoGP se rozhodně nezmenšila! Vypadá to, že se zde každým rokem počet fanoušků zdvojnásobuje. Tohle je určitě místo, kam by měla MotoGP v budoucnu zavítat jako speciální poděkování všem fanouškům, kteří sledují MotoGP jen v televizi. Z obchodního hlediska je Indonésie trhem, který je opravdu vzdálený od těch, na které jsme v Evropě zvyklí. Indonésie je z hlediska objemu prodejů pro Yamahu hlavním trhem, takže máme více než jeden důvod k tomu, abychom vzdali hold našim přátelům a navštívili je pokaždé, kdy nám to náš časový plán dovolí. Většina těchto fanoušků také přijede za týden do Sepangu, aby se účastnili nadcházejícího testu MotoGP. Těším se na setkání s nimi v Malajsii a snad se jim odvděčím silným startem do oficiální sezóny.“

Kouchi Tsuji – generální manažer motorsportové divize Yamahy

„Po zimní přestávce, před testem v Sepangu, Valentino strávil čas v Indonésii, aby podpořil setkání prodejců Yamahy v Indonésii a propagoval jejich nové produkční motorky, které byly právě uvedeny na trh. Lidé z Indonésie milují MotoGP a Valentinova návštěva je nejlepším způsobem pro Yamahu Indonesia, aby poděkovala fanouškům a zákazníkům za jejich podporu. Naše snaha o zisk titulu 2016 začíná v Indonésii a doufáme, že tato návštěva přinese hodně štěstí týmu Movistar Yamaha MotoGP.“