„Opravdu mě děsí ukončení kariéry, protože miluji svůj život a právě teď se točí kolem MotoGP, pokud už ho nebudu mít, budu muset najít něco jiného a myslím, že život bude nudný,“ řekl.

Valentino již vytvořil alternativu založením své jezdecké akademie. Titul v Moto2, který získal Franco Morbidelli, je prvním velkým triumfem pro jeho školu.

„Nečekal jsem tolik zábavy – připustil Rossi pracovat s mladými jezdci je jako začátek. Začali jsme tím, že jsme pomáhali Simoncellimu, pro zábavu, a po jeho nehodě se tento nápad zformoval. Je to také projekt pro mou budoucnost, nebude to jako závodění, ale bude to podobné. Již teď sleduji Moto2 a Moto3 závody každou neděli a cítím se unavený ještě před tím, než začnu závodit – žertoval – ale dává mi to spoustu pozitivní energie.“

Valentino Rossi, Franco Morbidelli

Nyní tu jsou dva týmy v nižších třídách, ale mnozí sázejí na další tým, v královské třídě.

„Možná se rozhodneme, že to uděláme, jakmile skončím. V Moto2 a Moto3 pomáháte jezdcům růst, MotoGP by bylo jiným projektem. Ale v budoucnu, proč ne?“ řekl a nechal si otevřené dveře.

Právě teď ale dál přemýšlí jako jezdec.

„Cílem je titul číslo deset, nebude to snadné, ale není to nemožné – komentoval – to je první cíl, druhý je vyhrát závody a třetí je zajet skvělé závody. Za dvacet let závodění jsem pochopil, že pocit, který máte dvanáct hodin po vítězství, je jediná skutečná motivace, čísla a rekordy nejsou důležité.“  

Racingfans.cz

Racingfans.cz
Reklama

Předchozí Další