Italská média informují, že devítinásobný mistr světa Valentino Rossi odpoledne utrpěl zlomeninu pravé nohy při pádu v tréninku. Jezdec týmu Movistar Yamaha trénoval s jezdci ze své akademie a údajně si zlomil holenní a lýtkovou kost. Poté byl převezen do nemocnice v Urbinu, kde by měl dnes večer podstoupit operaci.

Je to podruhé v této sezóně, co se zranil při pádu v tréninku, poprvé to bylo v květnu, deset dní před GP v Mugellu, kdy kvůli zranění hrudníku a břicha strávil noc v nemocnici. Nicméně, pokud se potvrdí zlomeniny nohy, bude to mnohem vážnější a nejspíš to oddálí jeho veškeré naděje na zisk desátého titulu mistra světa, přestože po dvanácti kolech ztrácí jen 26 bodů na Andreu Doviziosa. Když si naposledy zlomil nohu, v Mugellu v roce 2010, byl zpátky na motorce do šesti týdnů. Pokud se mu to podaří i tentokrát, vynechal by dva závody, domácí v Misanu a následující v Aragónu.

Aktualizace: Tuto zprávu večer potvrdila i Yamaha a Ital podstoupil operaci.

Aktualizace 1. 9. 2017 v 10:30:

Minulou noc jezdec týmu Movistar Yamaha Valentino Rossi podstoupil úspěšnou operaci posunuté zlomeniny holenní a lýtkové kosti pravé nohy poté, co byl v nemocnici hospitalizován po pádu na enduru.

Po lékařské prohlídce v nemocnici v Urbinu byl převezen do fakultní nemocnice v Anconě. Po příjezdu do nemocnice podstoupil operaci mezi 2. a 3. hodinou ranní, kterou provedl Dr. Raffaele Pascarella, primář ortopedického a traumatologického oddělení. Během operace byly zlomeniny fixovány pomocí kovového intramedulárního hřebu. Vše proběhlo bez komplikací.

Yamaha chce poděkovat všem zaměstnancům v nemocnici Urbino a v Anconě za jejich odhodlání a profesionální péči.