Valentino Rossi v závěru předposledních testů třídy MotoGP na Phillip Islandu uvedl, že novou sezónu začne se standardním motocyklem Yamaha, tedy podobným modelu 2015.

Rossi a jeho týmový kolega Jorge Lorenzo během testů porovnávali oba modely svých Yamah M1. Trochu aktualizovaný loňský model a nový model s radikálnějším designem s odlišným rámem a s hrdlem nádrže za sedadlem, který vytvořili na základě prvních dat z loňského testu pneumatik Michelin.

„Upřednostňuji model 2015, protože jsem s ním rychlejší, ale hlavně když na něm jezdím, mám lepší pocit. Hlavně z přední části,“ vysvětluje Rossi. „S modelem 2016 mám o trochu víc problémů při nájezdu do zatáčky. Nemám s novým modelem o hodně horší čas, ale i tak jsem o trochu pomalejší.

Takže si myslím, že je rozhodnuto. Budeme závodit s motocyklem podobným tomu loňskému.“

46-rossi_an0i1779-copy.big_

Na otázku, jestli má nový model 2016 z hlediska budoucnosti větší potenciál, například pokud se zlepší pocit z předku, odpověděl:

„Je to možné, ale je to asi dlouhý příběh. Abych řekl pravdu, i dnes jsme ho zkoušeli modifikovat a pracovat na jeho pochopení a dali jsme Yamaze nějaká důležitá doporučení a data do budoucnosti. Ale v tomto momentě se musíme soustředit na přítomnost a se standardní motorkou jsem rychlý, takže si myslím, že budeme pokračovat s ní.“

Rossi byl poslední den testů v Austrálii pátý nejrychlejší, ale nejlepší jezdec Yamahy byl za prvním Marcem Marquezem jen s odstupem 0,277 s.

Výběr konkrétní motorky, se kterou budou závodit, byl jeden ze dvou hlavních požadavků, které měl týmový ředitel Massimo Meregalli. Druhým bylo vykonání simulace závodů s použitím pneumatik Michelin a nové společné elektroniky, ale měnící se počasí jim neumožnilo dlouhé výjezdy.

Cbi1ZHPVAAAcwRV-1

Poslední předsezónní testy se uskuteční 2. – 4. března v Kataru a první závody nové sezóny jezdce čekají na stejné trati, ale 20. března.

Doktorovo rozhodnutí používat modifikovaný loňský model M1 bude rajskou hudbou i pro uši jezdců týmu Tech3 Bradleyho Smithe a Pola Espargara, kteří budou také závodit na loňských modelech.

Novou informací je i to, že také Jorge Lorenzo potvrdil použití modifikovaného modelu 2015 pro závody na začátku sezóny.

CbkAtvrUMAA3VcE

TIP: Nezapomeňte si zakoupit vstupenky na Grand Prix České republiky.