Rozhodující závod v boji o titul mistra světa. Tím se mohl stát buď Jorge Lorenzo, nebo Valentino Rossi. Ten musel startovat z posledního místa na roštu. Jorge Lorenzo naopak startoval z pozice nejlepší – z pole position.

I když byly šance na titul malé, Valentino Rossi dal do boje všechno. Podařilo se mu probojovat se až na čtvrtou pozici, na tři nejrychlejší jezdce ale neměl. Titul mistra světa tak získal Jorge Lorenzo.

Dnes vám přinášíme video, ve kterém si můžete s Valentinem Rossim prožít jeho jízdu zpět do boxů poté, co projel cílem.

Valentino během něj zdraví fanoušky, několikrát se pozdraví i s jezdci, kteří ho míjejí, s některými si podává ruce, jako například s Danim Pedrosou, Calem Crutchlowem, Stefanem Bradlem nebo Nickym Haydenem. Poté vyjíždí mimo trať, kde se na něho sesypou jeho fanoušci, většina ve žlutém tričku s nápisem io sto con Vale (Jsem s Valem), která byla jakýmsi symbolem této GP.

Po příjezdu do boxů ho zdraví i členové ostatních týmů. Po příjezdu do garáže se prostor před ní okamžitě zaplní lidmi a ozývá se pokřik „Vale, Vale“. Na tvářích mechaniků je patrné zklamání, všichni dělali, co mohli. V kontrastu k tomu je vidět na velké obrazovce, jak se Jorge Lorenzo raduje ze svého titulu.

Sezóna 2015 skončila, ať žije sezóna 2016!