A ačkoliv je startovní pole letos mnohem vyrovnanější, Marcu Márquezovi se již podařilo vyhrát pět závodůdevíti. Rossi, který je letos opět v tabulce za Marcem, na něj momentálně ztrácí 46 bodů a zatím se mu nepodařilo dojet lépe než na druhém místě.

Valentino Rossi řekl, že Marc Márquez ukázal svoji neuvěřitelnou kondici hlavně Assenu, když se byl schopen utrhnout vedoucí skupině a dojet do cíle s dvouvteřinovým náskokem na ostatní.

Moje ani týmové výsledky nejsou takové, jaké jsem letos očekával. V Assenu měl Marc Márquez jednoduše navrch, a když se rozhodl ujet, tak to prostě udělal. Bude obtížné ho dohnat. Je ale jasné, že to budu zkoušet a myslím si, že budu schopen bojovat o druhé místo v celkovém šampionátu s dalšími čtyřmi nebo pěti závodníky. Co se týče Marca Márqueze, tak mi to trochu připadá jako rok 2014, kdy na něj nikdo neměl a já jsem rovněž byl v tabulce za ním a často jsem dojel i na pódiu.“

Valentino Rossi

Valentino Rossi

Rossi již několikrát poukázal na to, že elektronika je hlavní slabinou Yamahy a bude to skoro rok, co Yamaha v MotoGP nevyhrála. A i když to vypadá, že dohnat Marca Márqueze bude nemožné, Valentino Rossi doufá, že bude schopen vyhrát letos alespoň nějaký závod a že se Yamaha ve druhé polovině sezóny zlepší.

Ano, je pravda, že já a Maverick jsme byli schopni dojet na pódiu. Získali jsme oba i druhé místo, ale připadá mi to jako celá věčnost od doby, kdy Yamaha naposledy vyhrála závod. Znova opakuji, že ostatní motocykly udělaly velký krok vpřed, co se týče zrychlení a elektroniky. V tom jsme prostě trochu pozadu. Yamaha je sice skvělá motorka a je stabilní při brzdění, na druhou stranu se ale musíme pokusit o zlepšení a doufám, že se na tom zapracuje, protože šampionát bude ještě hodně dlouhý. Rád bych ve druhé půlce sezóny nějaký závod vyhrál. Jednoduché to ale nebude.“