Tovární jezdec Yamahy přišel o možnost získat svůj desátý titul mistra světa (sedmý v královské třídě), když mu ho jeho týmový kolega Jorge Lorenzo vyfoukl v mimořádně dramatickém zakončení sezóny 2015 ve Valencii.

Na otázku, jestli bude mít skutečnost, že mu na začátku sezóny 2016 v březnu bude 37 let, nějaký vliv na šampionát, Rossi odpověděl:

„Když se podíváte do historie lidstva, mezi 36 a 37 lety věku není tak velký rozdíl. Nedělá mi to velké starosti.“

Druhá místa v posledních dvou letech naznačila oživení jeho kariéry po neúspěšném období u Ducati a první sezóně po návratu k Yamaze.

Na konci roku 2013 si Rossi sám dal jako hraniční termín závod v Mugellu v roce 2014, aby si dokázal, že ještě stále může závodit.

Následný obrat ve formě ho přesvědčil, aby podepsal nový dvouletý kontrakt s Yamahou, který vyprší na konci roku 2016.

V sezónách 2014 a 2015 vyhrál šest Grand Prix, přičemž v předchozích čtyřech sezónách získal vítězství jen tři a během dvou sezón u Ducati v letech 2011 a 2012 vůbec žádné.

Nevidí tedy důvod, proč by jeho letošní forma nemohla jednoduše pokračovat do dalšího roku.

„Příští rok můžu mít lepší nebo stejné tempo jako v letošním roce,“ řekl. „Ale to hodně záleží na motivaci, na tom, jak se Yamaha vyrovná s pneumatikami Michelin, na naší práci a na všem ostatním. Příští rok bude jiný příběh a já se budu snažit jako vždy.“

rossi_lorenzo

Podle Lina Jarvise z Yamahy si byl tým vědom toho, jak těžké to pro Rossiho muselo být, když ho Jorge Lorenzo porazil.

„Prohrát šampionát o pouhých pět bodů musí být velmi těžké, když vedl od samého začátku,“ uznal Jarvis.

„Věděli jsme, že vyhrát může jeden. To je problém toho, když máte v týmu dva skvělé jezdce – i když vyhrajete všechno, někdo je nešťastný.

Nemůžete vrátit čas. Musíte se jen soustředit na budoucnost.“