Devítinásobný mistr světa Rossi utrpěl ve čtvrtek zlomeniny holenní a lýtkové kosti pravé nohy při nehodě při motokrosu a v pátek v ranních hodinách podstoupil hodinovou operaci, při které mu byl do nohy vložen kovový hřeb.

Dr. Raffaele Pascarella popsal tento postup jako „naprosto úspěšný“.

„Nejdřív chci říct, že Valentino je v pořádku a to je pro nás nejdůležitější věc,“ dodal na páteční tiskové konferenci.

„Myslím, že určitě bude muset odpočívat 30 až 40 dní a v příštích týdnech společně vyhodnotíme, jak postupovat.“

V příštích čtyřiceti dnech budou v kalendáři MotoGP dva závody – v Misanu a Aragónu – zatímco tři zámořské závody v Motegi, Phillip Islandu a Sepangu začínají japonskou Grand Prix 15. října.

I když utrpěl zranění stejné nohy jako při nehodě v Mugellu v roce 2010, dr. Pascarella řekl, že to nebude mít žádný účinek, protože kost se zahojí do čtyř až pěti měsíců, i když zlomenina holenní kosti byla „velmi blízko“ té předchozí.

„Není to špatné, že je to na stejné noze, je to jiný klinický příběh,“ dodal.

Racingfans.cz

Racingfans.cz
Reklama

Předchozí Další

Rossi, který je v současné době v šampionátu čtvrtý se ztrátou 26 bodů na prvního Andreu Doviziosa, se samozřejmě chce na motorku vrátit co nejdříve. Po operaci uvedl:

„Operace šla dobře. Dnes ráno, když jsem se probudil, cítil jsem se už dobře. Chtěl bych poděkovat zaměstnancům Ospedali Riuniti v Anconě a zvláště dr. Pascarellovi, který mě operoval. Je mi moc líto toho incidentu. Nyní se chci co nejdřív vrátit na motorku. Udělám vše pro to, aby se to stalo!“