Malajský víkend začal tím, že Valentino Rossi obvinil Marca Marqueze z pomoci Jorgemu Lorenzovi v závodě na Phillip Islandu, a skončil pádem Marca Marqueze v sedmém kole při boji o třetí místo.

„Nechtěl jsem, aby Marquez boural a nekopl jsem do něj,“ řekl Rossi. „Když se na záběry podíváte – jako jsem to udělal já při setkání s vedením závodu – snímek za snímkem a uvidíte je z helikoptéry. Tam to vidíte víc, protože ze strany to vypadá, jako bych ho nakopl.

Když se podíváte zpomaleně, je tam jasně vidět, že jsem byl dlouhý. Nechci tvrdit, že jsem jel normální stopu – chtěl jsem ho zpomalit, aby ztratil čas. Protože to byla jediná věc, kterou jsem mohl udělat, protože při každém brzdění mě předjel, hodně zpomalil v zatáčkách a nepřidával plyn na rovinkách.

Když zpomaluji, zpomaluji, zpomaluji a zkracuji mu stopu, dotýkáme se. Dotkl se řidítky mé levé nohy a to je ten důvod, proč boural.

rossi_marquez

Ale pokud zpomalíte, vidíte snímek po snímku, že když jsem měl nohu mimo stupačku, byl už Marquez dole, už boural. Kdybych ho chtěl kopnout, mohl jsem to udělat také 20-30 metrů předtím, protože jsme už byli blízko. Ale především, pokud kopnete jezdce MotoGP, nespadne, protože motorka je těžká, má hodně přilnavosti.

Prostě se dotkl mojí nohy řidítkem a boural. Takže jsem velmi zklamaný ze tří trestných bodů.“

Na otázku, proč se dvakrát na Marqueze těsně před kontaktem ohlédl, odpověděl:

„V prvních kolech jsem se na Marqueze díval pětkrát nebo šestkrát. Podíval jsem se na něj, abych řekl „co to sakra děláš? Proč to děláš podruhé?“

Rossi dostal tři trestné body za kontakt, který vedení závodu považuje za nepřijatelný. Protože Rossi již jeden trestný bod má – z Misana – znamená to, že bude ve Valencii startovat z posledního místa.

Jorge Lorenzo v závodě získal druhé místo a Rossiho náskok snížil na sedm bodů.