Rossiho tým VR46 vstoupil do Moto3 v roce 2014 a v letošním roce své působení rozšířil i na Moto2. Motocykly v jeho týmech sedlají jezdci z jeho akademie.

Startovní rošt MotoGP je v současné době omezený na 24 míst – to dvacáté čtvrté, které by navýšilo stávající počet 23, je vyhrazené pro tým LCR, kdyby se vrátil k dvěma motorkám.

Vstup týmu VR46 do MotoGP poté, co Rossi ukončí kariéru, by byl nejlepší způsob, jak ho zapojit do šampionátu, a Ezpeleta tvrdí, že by se našel způsob, jak to udělat, pokud by tam chtěl.

„To, co chceme, je, aby Valentino zůstal aktivní součástí šampionátu,“ řekl Ezpeleta.

„Bude mít tým? Pokud chce, tak ano. V MotoGP nebudeme udělovat žádné další licence, s výjimkou toho, kdyby nás Valentino požádal. Pokud chce tým v MotoGP, bude ho mít. Jsem si jistý, že když se zeptáme ostatních týmů, budou všichni chtít, abychom tuto možnost nabídli Rossimu.“

Rossi je v první sezóně dvouleté smlouvy s Yamahou a nechává si otevřená vrátka k závodění i po roce 2018. Ezpeleta řekl, že stejně jako v rozhodnutí ohledně konce kariéry je i tady míč na jeho straně hřiště.

„Jediné, co se musí stát, je, že to bude chtít, je to stejné jako současná situace. Proč stále závodí? Protože to má rád a má dobré časy.“